Nieścioruk Julia

(woj. lubelskie) ur. w 2011 r. Od urodzenia operowana, wymaga rehabilitacji ruchowej.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Julii, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1%  z dopiskiem „dla Julii Nieścioruk”.

W imieniu Julii jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Julia Nieścioruk

 

Urodziła się w 2011 r. W pierwszej dobie życia trafiła do Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka z objawami niedrożności przewodu pokarmowego.

 

Usunięto zmieniony martwiczo środkowy odcinek jelita cienkiego, stworzono ciągłość przewodu pokarmowego, pozostawiając całe jelito grube z zastawką Bauchina. Wkrótce u Julki wystąpiły objawy tzw. zespołu krótkiego jelita co spowodowało konieczność przewlekłego częściowego żywienia pozajelitowego przez założony w tym celu cewnik Broviaca. Julka została zakwalifikowana do programu domowego żywienia pozajelitowego a mamę przeszkolono w przygotowywaniu mieszaniny żywieniowej, zmianie opatrunków przy cewniku, podłączaniu i odłączaniu żywienia pozajelitowego.

 

W 2012 roku Julcia przeszła kolejną operację zamknięcia kanału kręgowego, gdyż wykryli przepuklinę oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowym tzw. Rozszczep kręgosłupa, leczenie operacyjne również odbyło się W Centrum Zdrowia Dziecka w Klinice Neurochirurgii w Warszawie.

 

U dziewczynki zdiagnozowano także obecność pęcherza neurogennego, w związku z czym Julia wymaga stałej kontroli urologicznej, przyjmowania leków doustnie oraz cewnikowania pęcherza moczowego co 3 godziny z przerwą nocną. Z tego powodu dziewczynka często zapada na zakażenia układu moczowego, wymagające antybiotykoterapii.

 

Juleczka wymaga rehabilitacji neurologicznej w trybie ambulatoryjnym i stacjonarnym, ponadto kontroli żywieniowej, neurologicznej i ortopedycznej z przyczyn defektu stópek również korzysta z wkładek ortopedycznych zakupowanych z częstotliwością zgodną z tempem wzrostu stópek.

 

Wydatki związane z rehabilitacją, z której korzystama dziewczynka, również z Narodowego Funduszu Zdrowia jak i leczenia prywatnego, które kosztuje miesięcznie około 700 zł oraz zakupem leków, które są niezbędne przy antybiotykoterapii, przekraczają możliwości finansowe rodziny, gdyż jest konieczność również ostrożnego podchodzenia do żywienia dziewczynki. Rodzice co miesiąc muszą kierować się z córeczką do lekarzy specjalistów, którzy dbają o prawidłowe jej funkcjonowanie. Niestety dochodzą również dojazdy do Warszawy, od której dzieli Julię 200 km. Taki koszt własnym autem dochodzi do 300 zł, a doliczyć trzeba konieczność stawiania się do podstawowych poradni czy zajęć rehabilitacyjnych. Dziewczynka musi tam dojechać w ciągu tygodnia przynajmniej 3 razy, co to kosztuje następne 150 zł. Podliczając wydatki miesięczne w skali otrzymywanych świadczeń są minimalne w stosunku do potrzeb rodziny związanych z rehabilitacją, żywnością, rachunkami i opieką medyczną. Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w leczeniu.

 

Julii Mama Julii, Waleria Nieścioruk

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane do faktur)

ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 15:00

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %