Opas Tomek

(woj. wielkopolskie) urodził się w 2012 r. Chłopczyk z porażeniem mózgowym

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Tomka, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Tomka Opasa”.

W imieniu Tomka i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Tomek Opas

 

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację naszego synka Tomasza (woj. wielkopolskie).
Tomasz urodził się w 2012 roku. W styczniu tego roku został zdiagnozowany jako dziecko z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Następstwem choroby jest deformacja kończyny dolnej prawej i poważnie opóźnienie rozwoju mowy a właściwie jej brak.

 

Choroba odebrała mu beztroskie dzieciństwo, ale nie odebrała nadziei na lepsze jutro. Mimo wszystko Tomuś jest cudownym, uroczym i pogodnym chłopcem – ćwiczy, próbuje nowości i nie poddaje się – to jego determinacja dodaje nam sił i uczy pokory.

 

Szansą na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie jest rehabilitacja ruchowa i logopedyczna. Są to turnusy rehabilitacyjne, rehabilitacja w miejscu zamieszkania, hipoterapia, Rehabilitacja pedagogiczna z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i zabiegi ogólnorozwojowe.

 

Naszym największym wrogiem jest, niestety, upływający czas. Pełni obaw i niepokoju patrzymy w przyszłość, czy uda nam się osiągnąć upragniony cel – namiastkę samodzielności. Właściwie ta samodzielność Tomka stała się celem i sensem naszego życia.

 

Marzeniem naszym byłoby zapewnić Tomusiowi profesjonalną rehabilitację, aby mógł pewnie stanąć na nogi, tyle tylko że my na dzień dzisiejszy już wiemy, że jest to proces długotrwały i wymagający dużych nakładów finansowych. Choroba dziecka uniemożliwiła jednemu z nas podjęcie pracy, a z jednej pensji nie ma szans na zapewnienie dziecku odpowiedniej terapii i rehabilitacji, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Wiemy, że tylko intensywna i specjalistyczna rehabilitacja jest w stanie przywrócić naszemu synkowi pełną sprawność ruchową i intelektualną. To da mu możliwość samodzielności i niezależności w przyszłości. Jesteśmy pełni entuzjazmu i chęci do pracy z naszym synkiem, nie brakuje nam też sił i determinacji. Jedyne czego nam brak to środków finansowych, by jeszcze skuteczniej pomagać naszemu dziecku. Najpilniejszy wydatek z tym związany, to koszty zajęć rehabilitacji ruchowej i logopedycznej wysokości 1200 – 1500 zł/mc oraz koszt turnusu rehabilitacyjnego ok. 4500.

 

Brak pieniędzy, oraz dramatyczne warunki bytowe w jakich żyjemy (jeden malutki pokój przy rodzinie męża, będący równocześnie kuchnią, salonem, pokojem dziecięcym dla dwojga małych dzieci i salką do rehabilitacji) ograniczają postępy w rehabilitacji naszego dziecka. Jesteśmy uczciwymi ludźmi, którzy bezwarunkowo kochają swoje dziecko. Zrobimy dla jego rozwoju wszystko. Dlatego prosimy Państwa o pomoc dla naszego synka Tomka i będziemy prosili aż do skutku bo dobro naszego dziecka jest dla nas najważniejsze.

Rodzice
Tomasza Opas.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %