Rogala Basia

(woj. mazowieckie) ur. się w 2017r. ma kłopoty z oddychaniem i połykaniem.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Basi, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Basi Rogala”.

W imieniu Basi i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Basia Rogala

Urodziła się bez odruchu połykania z licznymi problemami w obrębie górnego odcinka pokarmowego a także z porażeniem fałdów głosowych, co uniemożliwiało jej samodzielne jedzenie a także oddychanie. Aby kruszynka mogła oddychać, ma wyłonioną tracheotomię. Musi być karmiona gastrostomią, czyli przez rurkę prosto do brzuszka.

 

Nieodłącznym pomocnikiem w jej codziennym życiu jest przenośny ssak, czyli takie urządzenie, dzięki któremu udrożnia się drogi oddechowe z fizjologicznej wydzieliny, utrudniającej oddychanie wywołującej dławienie, bez niego wciąż by się dusiła.

 

Neurolodzy po konsultacji stwierdzili u niej encefalopatię padaczkową, najprawdopodobniej genetyczną. Szczęśliwie dla nas aktualnie nie ma ataków padaczki.

 

Jej diagnoza nie jest poznana w dalszym ciągu, więc do końca nie wiadomo, co Basi jest, ani jak będzie wyglądała przyszłość dziecka, jego rozwój, rehabilitacja i leczenie. Badania genetyczne są jeszcze w toku.

 

Aby Basia mogła zacząć połykać i nauczyć się ssać oraz stopniowo skorygować napięcie mięśniowe a także nadrobić liczne zaległości, potrzeba jest wiele godzin żmudnych i męczących dziecko ćwiczeń i rehabilitacji.

 

Potrzebne jej będą zatem środki finansowe na rehabilitanta, neurologopedę, sprzęt medyczny co generuje ogromne koszty.

 

“Inwestycja” w terapię daje efekty. Po miesiącach ćwiczeń Basia potrafi samodzielnie, choć chwiejnie utrzymać główkę. Podparta posiedzi już dłuższą chwilę i potrafi już też sama usiąść. Próbuje pełzać a nawet czworakować. Jeszcze długa droga zanim ruszy w świat, ale postępy są widoczne. Daje to nadzieję na przyszłość i motywację do dalszych wysiłków.

 

Mama cały swój czas musi poświecić córeczce, a tata prowadzi niewielkie gospodarstwo rolne. Potrzeby związane z rehabilitacją i leczeniem przekraczają możliwości finansowe rodziców.

 

Zwracamy się, zatem z prośbą o pomoc.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %