Tomaszewska Wiktoria

(woj. wielkopolskie) ur. się w 2007r. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Wiktorię, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1%  z dopiskiem „dla Wiktorii Tomaszewskiej”.

W imieniu Wiktorii i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Wiktoria Tomaszewska

 

ur. się w 08.10. 2007 r. jest pełną radości życia dziewczynką, która od wczesnego dzieciństwa dzielnie walczy ze swoją niepełnosprawnością. Kiedy miała cztery miesiące i była pod opieką swoich rodziców nastąpił ciężki epizod zatrzymania krążenia i oddychania (okoliczności niejasne), Wiktoria przeżyła śmierć kliniczną. Po tym incydencie postanowiłam wychowywać swoją wnusię i zostałam dla niej Rodziną Zastępczą, oraz Opiekunem Prawnym. Od tamtego momentu Wiktorka choruje na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym czterokończynowym, korowe uszkodzenie wzroku (widzi do 1 m.), małogłowie, przeszła także operację usunięcia krwiaka podtwardówkowego znad lewej półkuli mózgu. Jakiś czas temu zdiagnozowano u niej zwichnięcie prawego stawu biodrowego, przez co przeszła trzy operacje, przeprowadzone w Otwocku – Szpital im. Prof. Adama Grucy. Pierwsza odbyła się w sierpniu 2016 r. Druga w styczniu 2017 r. Trzecia w lipcu 2019 r. Takie leczenie operacyjne musi być zsynchronizowane z odpowiednio zaplanowaną następnie systematyczną rehabilitacją, która będzie prowadziła do przywrócenia biodrom sprawności, oraz do dalszej poprawy funkcjonalności Wiktorki. Ponieważ Wiktoria cierpi na głębokie upośledzenie fizyczne i intelektualne, wymaga stałej, systematycznej, ogólnorozwojowej i wielospecjalistycznej rehabilitacji (której nie refunduje NFZ) a także korzystania z wielu innych metod terapeutycznych wspomagających i usprawniających jej rozwój. Bezwzględna jest potrzeba 24 godz. opieki i pomocy we wszystkich czynnościach życiowych. Wszystko to wymaga dużo wysiłku i wielu wyrzeczeń a do tego jest bardzo kosztowne, jednakże ma ogromne znaczenie w codziennym procesie leczenia, rozwoju i edukacji. Byłam zmuszona zrezygnować z pracy zarobkowej, aby móc opiekować się wnuczką, która potrzebuje mnie w każdej chwili swojego życia, dlatego nie jestem w stanie sama zapewnić i udźwignąć tak kosztownej rehabilitacji. Nie poddajemy się jednak i walczymy! Wiktorka dalej ze swoją niepełnosprawnością a ja o to, co najlepsze dla mojej wnuczki. Walczę o nią – o jej dalsze życie i sprawność! Z nadzieją rozpoczynam każdy kolejny dzień i wierzę, że los Wiktorki będzie lepszy. Chcę jak najdłużej – w miarę swoich sił wychowywać i opiekować się wnuczką (zdrowie już mi tak nie dopisuje), która jest dla mnie całym światem. Nie poddaję się, bo kocham ją nad życie.

 

Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli o dokonanie chociaż malutkiej wpłaty. Zebrane środki pozwolą zapewnić Wiktorce odpowiednią rehabilitację. Wiara w dobrych ludzi dodaje mi sił i skrzydeł! Z góry dziękuję za wsparcie oraz wpłaty dokonane na rzecz mojej wnuczki Wiktorii.

Tylko dzięki Wam ma szanse …….

Babcia Wiktorii – Beata Biernat

 

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane do faktur)

ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 15:00

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %