Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Śliwa Kacper

Kacperek Śliwa urodził się jako skrajny wcześniak 18.12.2020 r., w 27tyg. z wagą 1000g. Po urodzeniu stan Kacperka był bardzo ciężki, wymagał wentylacji mechanicznej do 36- tej doby życia. Miał zespół zaburzeń oddychania, nadciśnienie płucne u noworodków, posocznicę, zapalenie opon mózgowych, drożny przewód tętniczy, dokomorowy wylew II stopnia. Kacperek ma dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię (jest po dwóch operacjach na oczkach), niedokrwistość. Po urodzeniu miał przewlekłe zapalenie wątroby, dlatego też 11.03.2021 r. został przewieziony na dalszą diagnostykę do Instytutu „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka” we Warszawie… Po wielu badaniach i długim pobycie w szpitalu postawiono diagnozę:

ATREZJA DRÓG ŻÓŁCIOWYCH

Niestety choroba postępuje, chcąc ratować życie Kacperka, lekarze postanowili, że konieczny jest zabieg metodą Kasai, którą przeszedł 02.04.2021r. Operacja pozwoli nam doczekać decydującego momentu, w którym Kacperek zostanie poddany transplantacji wątroby. Jest ona nieunikniona i konieczna, by ratować życie Kacperka. Obecnie Kacperek, jako skrajny wcześniak oraz po operacji Kasai zażywa bardzo dużo drogich leków, ma częste wyjazdy do specjalistów, wizyty w CZD w Warszawie, jest rehabilitowany. Leczenie Kacperka będzie trwało całe życie, a to wszystko wiąże się z dużymi kosztami.

Jesteśmy rodzicami trojaczków w wieku 17 miesięcy oraz 4 miesięcznego Kacperka. Aktualnie obydwoje nie pracujemy. Ja – mama zajmuję się trojaczkami, a tata jeździ z najmłodszym synkiem po specjalistach, a także jeśli zachodzi taka potrzeba przebywa z nim w szpitalu, co wiąże się z kolejnymi kosztami. Mieszkamy razem z dziadkami (2 osoby) oraz z rodziną siostry (4 osoby). Pobieramy zasiłek rodzinny oraz wychowawczy oraz tzw. kosiniakowe.

Mieszkamy w domu wolnostojącym, mamy 7 pomieszczeń. Mamy ogrzewanie centralne, dostęp do wody, prądu, gazu i Internetu.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Kacperkowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Kacpra Śliwy”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Kacperka i jego rodziny.

 

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony