Jak sprawdzić gdzie najszybciej wyleczysz się na NFZ?

Nieleczone przeziębienie może rozwinąć się w zapalenie zatok lub doprowadzić do zapalenia płuc. Źle dobrane szkła korekcyjne w okularach często są przyczyną takich problemów jak utrata równowagi, zawroty głowy i mdłości. Jeden mały, nieleczony ubytek w zębie może doprowadzić do bardzo bolącego zapalenia. A konsekwencje niezbadanego, podejrzanego pieprzyka czy guzka mogą zaważyć na dalszym życiu. 

Jak często polscy pacjenci są zmuszeni do oczekiwania w kolejkach do specjalistów po kilka tygodni, miesięcy a nawet lat? Jak wielu z nas mimo ubezpieczenia jest zmuszonych do wizyty w gabinecie prywatnym? A wreszcie, ilu z nas nie mogąc sobie pozwolić na opłacenie leczenia całkowicie rezygnuje z konsultacji lekarskiej? Brak danych. Wiadomo jednak, że zagadnienia dotyczące służby zdrowia to najbardziej palące problemy współczesnej Polski.

Nowatorska platforma internetowa MedBiz.pl to niezwykła inicjatywa stworzona z myślą o wszystkich ubezpieczonych Polakach mająca na celu ułatwienie i przyśpieszenie im dostępu do świadczeń zdrowotnych na NFZ.

MedBiz.pl to przede wszystkim bardzo łatwa w obsłudze platforma internetowa ogólnopolskiej informacji medycznej na temat wszystkich placówek w kraju mających podpisane kontrakty z NFZ. Najważniejsza jest tutaj wyszukiwarka połączona z bazą danych placówek medycznych na terenie kraju – zarówno prywatnych gabinetów, jak i przychodni, szpitali i innych punktów opieki zdrowotnej. A to wszystko w jednym miejscu, bez żadnych opłat i rejestracji. Twórcy portalu zadbali też o łatwość jego obsługi, intuicyjność i przejrzystość, tak aby na stronie bez problemu odnaleźli się ludzie starsi i schorowani, którzy statystycznie znacznie częściej potrzebują specjalistycznej opieki lekarskiej.

Jak działa ekspresowa wyszukiwarka placówek medycznych leczących na NFZ? Po prostu wystarczy wybrać interesujące nas województwo i specjalizację, by jak najefektywniej zawęzić wyniki wyszukiwania. Po wyborze tych kryteriów, natychmiast zostajemy przekierowani na stronę z wykazem odpowiadających zapytaniu placówek medycznych. Każda z nich jest odpowiednio opisana, dostarczając pacjentowi najbardziej praktyczne informacje takie jak dane teleadresowe, godziny rejestracji i przyjęć, wykaz lekarzy, potrzebnych badań, zakres usług i szczegóły dotyczące wielkości kontraktu z NFZ. Jako, że wykaz dotyczy całego województwa, bardzo pomocne okażą się również załączone mapy, które ułatwią dostanie się do lekarza zamiejscowym pacjentom. Ale to nie wszystko – MedBiz to nie tylko największa baza placówek zdrowotnych w kraju leczących w ramach NFZ, prawdziwa rewolucja MedBiz-u w informacji medycznej, którą doceni każdy polski pacjent, to możliwość błyskawicznego sprawdzenia gdzie lekarz przyjmie nas najszybciej. I to bez wychodzenia z domu, wydzwaniania czy stania w kolejkach do informacji.

A więc na czym polega największa innowacja MedBiz.pl? Wśród wymienionych danych zakładów opieki medycznej znajduje się najważniejsza dla nas informacja dotycząca długości kolejki oczekujących w poszczególnych placówkach zdrowia. Czas oczekiwania do lekarza specjalisty w każdym zakładzie opieki zdrowotnej w Polsce podany jest w liczbie dni oraz w postaci prawdopodobnego terminu najbliższej wizyty. Dzięki tej informacji, w kilka minut, nie wychodząc z domu można dowiedzieć się i porównać czas oczekiwania w najbliższych nam placówkach medycznych. MedBiz.pl pozwala pacjentom NFZ uzyskać szybszy dostęp do przysługujących im świadczeń medycznych.

Listę wszystkich szpitali oraz poradni medycznych leczących na NFZ w Polsce można znaleźć pod następującymi linkami:

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %