Kredka zamiast kwiatka – edycja szkolna

Akcja „Kredka zamiast kwiatka” (edycja szkolna) – Wyjątkowy sposób na zakończenie roku szkolnego

W kontynuacji naszej wartościowej inicjatywy, która w poprzednich edycjach zachęcała Pary Młode, aby w dniu ślubu zaproponowały swoim gościom dołączenie do akcji „Kredka zamiast kwiatka„, w tym roku przedstawiamy edycję skierowaną do szkół. Ta zmiana kierunku z wesel na szkoły stanowi nowy rozdział w naszym dążeniu do wspierania edukacji i pomocy dzieciom w trudnej sytuacji życiowej.

W dniu, który tradycyjnie jest pełen radości i podziękowań – zakończeniu roku szkolnego, nasza fundacja przedstawia inicjatywę, która pozwoli uczcić ten moment na wiele wartościowych sposobów. Akcja „Kredka zamiast kwiatka” to nasza propozycja wyrażenia wdzięczności nauczycielom, a równocześnie wsparcia dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

W przeszłości skupialiśmy się na zachęcaniu do rezygnacji z kwiatków kosztem zakupu artykułów szkolnych, stąd tytuł naszej akcji. W tym roku postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i zadać sobie pytanie: dlaczego z czegoś rezygnować, gdy można połączyć obie formy wyrazu? Dlatego zachęcamy, by do tradycyjnych kwiatów dla nauczycieli dołączyć zakup przyborów szkolnych dla dzieci potrzebujących. Nauczyciele zasługują na docenienie, a dzieci – na realną pomoc w edukacji.

Jak możesz się zaangażować?

  • Zakup przyborów szkolnych: Zamiast rezygnować z kwiatów, możemy do nich dołączyć kredki, długopisy, zeszyty, farby, plecaki, które wspierają edukację dzieci.
  • Przekazanie przyborów: Wszystkie zebrane artykuły prosimy o przekazanie do specjalnie przygotowanego miejsca w Waszej szkole. Nasza Fundacja zadba o to, by trafiły one do dzieci, które najbardziej ich potrzebują.
  • Rozpowszechnianie idei: Zachęcajcie swoich znajomych, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji. Większe zaangażowanie oznacza większą zmianę.

Dlaczego warto dołączyć do akcji?

Przekazując przybory szkolne wraz z kwiatkami, nie tylko okazujecie wdzięczność i wsparcie. Uczymy młode pokolenia empatii, solidarności, altruizmu i odpowiedzialności społecznej. To doskonała okazja, by pokazać, że wspólnie możemy uczynić zakończenie roku szkolnego momentem pełnym radości – zarówno z powodu zakończenia kolejnego etapu edukacji, jak i z powodu pomagania innym.

Zachęcamy do udziału w akcji „Kredka zamiast kwiatka” i pokazania, że połączenie tych dwóch gestów może przynieść wielką zmianę. Niech ten dzień stanie się początkiem nowej, pięknej tradycji, która przyniesie uśmiech na twarzach wielu dzieci.

Jak Dołączyć do Akcji „Kredka zamiast Kwiatka”?

Dla rodziców: Jeśli jesteś rodzicem i chciałbyś, aby Twoja szkoła wzięła udział w naszej akcji, zachęcamy do bezpośredniego zapytania w szkole o możliwość dołączenia. Możesz to zrobić, kontaktując się z radą rodziców lub bezpośrednio z dyrekcją szkoły. Podkreślenie korzyści, jakie akcja przyniesie dla społeczności szkolnej, może zachęcić do jej przyjęcia i wsparcia. Jeśli jednak preferujesz, abyśmy my nawiązali kontakt z dyrekcją Twojej szkoły, prosimy o zgłoszenie tego do nas. Podaj nam niezbędne informacje kontaktowe, a my zajmiemy się dalszą komunikacją. Nasz zespół ma doświadczenie w przedstawianiu celów i korzyści płynących z udziału w akcjach społecznych, co może ułatwić proces decyzyjny dyrekcji.

Dla nauczycieli i pracowników szkoły: Jeśli jesteś nauczycielem lub pracownikiem szkoły i nasza inicjatywa przemawia do Ciebie, prosimy o podjęcie rozmowy z dyrekcją szkoły na temat możliwości oficjalnego wsparcia akcji. Prezentacja pomysłu oraz jego korzyści dla społeczności lokalnej może być kluczowa w procesie decyzyjnym.

Wsparcie od Fundacji: W ostatnich dwóch tygodniach roku szkolnego dostarczymy do szkół uczestniczących w akcji plakaty informacyjne oraz materiały promocyjne. Jedyną prośbę do szkół, którą będziemy mieli w ramach technicznej organizacji akcji to wyznaczenie miejsca na terenie szkoły, gdzie uczniowie i rodzice będą mogli składać darowane artykuły szkolne, oraz udostępnienie kartonu lub innego odpowiedniego pojemnika na te dary.

Dodatkowe wskazówki:

  • Informacja dla rodziców i uczniów: Uprzednie poinformowanie społeczności szkolnej o akcji, zarówno przez ogłoszenia ustne, jak i pisemne, może znacząco zwiększyć jej zasięg i efektywność. Można to zrobić poprzez szkolne media, takie jak strona internetowa, strona w socjal mediach, newsletter czy tablica ogłoszeń.
  • Komunikacja z Fundacją: Prosimy o utrzymywanie stałego kontaktu z naszą Fundacją w celu koordynacji działań oraz odbioru zebranych artykułów szkolnych. Możemy również doradzić w kwestiach organizacyjnych i promocyjnych.

Masz więcej pomysłów?

Jeśli masz dodatkowe pytania lub pomysły na to, jak jeszcze lepiej zorganizować akcję w Twojej szkole, nie wahaj się z nami kontaktować. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i gotowi wspierać wszelkie inicjatywy, które pomogą w realizacji naszych wspólnych celów.

Dołącz do nas! Razem możemy więcej.

 

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %