„By pomóc dzieciom, trzeba tylko chęci”

Na portalu haloursynow.pl pojawił się artykuł odnośnie organizowanej przez Fundację pomocy rzeczowej dla najbardziej potrzebujących.

Zachęcamy do przeczytania oraz do wsparcia naszych działań.

 

 

(mat. prasowe)

Warto pomagać – to hasło znamy chyba wszyscy. Niestety, nasze możliwości są ograniczone, nie mamy środków na to, by pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują. Czasami jednak naprawdę nie trzeba dużo… Przekonuje o tym akcja, kolejna z wielu, prowadzona przez  Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom.

Używane ubrania też mogą pomóc

W jaki sposób? Otóż Fundacja prowadzi zbiórkę darów rzeczowych właśnie w postaci używanej odzieży. Tę zaś ma chyba każdy z nas – w niezliczonej liczbie szaf i garderób zalegają ubrania, których nie założyliśmy od lat i pewnie nigdy nie założymy. Trzymane na zasadzie „a może kiedyś się przyda” albo czekające na powrót mody sprzed dekad lub zmianę sylwetki na młodzieńczą. Tak naprawdę będą zapewne leżeć na półkach w nieskończoność, aż wreszcie zasilą wysypiska śmieci.

A można przecież oddać je potrzebującym…

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom reprezentuje właśnie tych potrzebujących. Dzieci chore i z niepełnosprawnościami, po przebytych zabiegach, wymagające długotrwałej i kosztownej opieki. Opieki, na którą nie mogą pozwolić sobie ich rodzice, zaś pomoc ze strony placówek państwowych j jest daleko niewystarczająca.

Jak to zrobić?

W czasie zbiórki można oddawać wszelkie tekstylia, których stan pozwala na dalsze używanie. To, co nie przyda się wam, może przydać się dzieciom, od niemowląt po nastolatki. Także ich bliskim, którzy często nie marzą nawet o zmianie garderoby, wszelkie siły i środki angażując w codzienną walkę o zdrowie i życie swych dzieci.

Pomóc może każdy i pomóc może wszystko. Buty, pościel i koc, koszulka, kurtka i spodnie… Wszystko to, co dla was jest już zbyteczne, z czego możecie zrezygnować i z czego możecie uczynić pomocny podarek dla najbardziej potrzebujących – dla dzieci.

Zbiórki tekstyliów odbywają się dwutorowo: tzw. metodą door to door oraz do pojemników stacjonarnych.

Informacje o zbiórce są umieszczone na ulotkach, które dostarczane są do mieszkańców wielu miast w kraju, m.in. Warszawy i Krakowa.

Kontenery do zbiórki odzieży używanej rozstawione są na terenie woj. mazowieckiego oraz małopolskiego.

Darczyńcy z Warszawy oraz okolic mają również możliwość osobistego dostarczenia darów bezpośrednio do biura fundacji w Ząbkach (ul. Radzymińska 326 lok. 231).

To, czego nie potrzebujecie, dla innych będzie prawdziwą pomocą, wsparciem i radością.

Więcej o działalności fundacji oraz o prowadzonych akcjach przeczytacie Państwo na stronie www.pomocdzieciom.eu.

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom jest organizacją pożytku publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000140007

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %