Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Wiktoria Babiarz

Wiktoria BabiarzWiktoria Babiarz urodziła się w 2008r. Mieszka z rodzicami i starszym o rok bratem w woj. podkarpackim.

Zaraz po urodzeniu Wiktorii lekarze stwierdzili u niej kraniostenozę, czyli przedwczesne skostnienie szwów czaszkowych będące następstwem choroby genetycznej – zespołu Saethre-Chotzen. Pierwszą operację Wika przeszła już w 4 miesiącu życia a kolejną w 2012 r. Obie odbywały się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Lekarze dokonali plastyki sklepienia czaszki, ale zabiegi te okazały się niewystarczające. Czeka ją jeszcze jedna lub dwie operacje, tym razem w Olsztynie z udziałem profesora z Katowic.

Jesteśmy pod ciągłą opieką wielu lekarzy i poradni: neurologa, okulisty, ortodonty, chirurga szczękowo-twarzowego, endokrynologa, logopedy, psychologa, pedagoga. Żadnego z tych specjalistów nie ma w okolicy miejsca naszego zamieszkania, co oznacza odległe, kosztowne dojazdy do ośrodków medycznych. Miesięczny koszt samych podróży do specjalistów to 2000 zł.
Wiktoria musi nosić okulary. Każda ich zmiana, czy to ze względu na pogłębienie się wady wzroku, czy z powodu uszkodzenia, to koszt ok. 350 złotych. Wika bardzo długo będzie nosiła aparat ortodontyczny – jego koszt to 700 złotych. Nie chodzi o prostowanie ząbków dla urody, tylko aparat ten ma spowodować umożliwienie prawidłowej wymowy, oddychania i połykana. Trzeba go kontrolować, dokręcać, regulować, wymieniać. Wizyty u ortodonty też są płatne.

Ja nie mam możliwości podjęcia pracy zarobkowej ze względu na konieczność opieki nad dziećmi, tylko mąż jest jedynym żywicielem rodziny. Pomimo własnych chorób (nadciśnienie i problemy z kręgosłupem) pracuje ciężko, żeby zapewnić nam byt. Nasze dochody miesięczne nie są wystarczające dla zaspokojenia najpilniejszych potrzeb życiowych. Ledwie wiążemy koniec z końcem. Dlatego proszę ludzi dobrej woli o pomoc dla mojej córeczki.

Mama Wiktorii – Barbara Babiarz.

Na platformie PomocSieLiczy.pl trwa zbiórka na rehabilitację Wiktorii planowaną po zabiegu plastyki sklepienia czaszki – pomóż:
https://pomocsieliczy.pl/target/view/93

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Wiktorii proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Wiktorii Babiarz”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Wiktorii i jej rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony