Dobrosz Milenka

(woj. mazowieckie) ur. w 2016 r. Cierpi na artogrypozę. Ma końsko-szpotawe nóżki.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Milenkę, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Milenki Dobrosz”.

W imieniu Milenki i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Milenka Dobrosz

 

To słodka blondyneczka, grzeczniutka i uśmiechnięta. 

 

Niestety, mamie jest bardzo trudno odpowiedzieć uśmiechem na uśmiech, gdyż jest przygaszona troskami z powodu choroby córeczki. 

 

Milenka przyszła na świat z wrodzoną artogrypozą. To choroba, która powoduje rosnące przykurcze mięśni, a w konsekwencji deformację stawów oraz dysfunkcję rączek i nóżek. Rączki dziewczynki są zawsze podwinięte, a nóżki końsko-szpotawe i bardzo zniekształcone.

 

Już jako siedmiotygodniowe maleństwo Milusia przeszła swoją pierwszą operację polegającą na wydłużeniu mięśni Achillesa. Z gipsem na obu nogach starała się być bardzo dzielna. I nadal jest, chociaż blizny wciąż są widoczne.

 

Następnym etapem korekcji nóżek jest umieszczenie stópek w tak zwanej szynie Mitchella. To urządzenie, które kupuje się wraz ze specjalnie dostosowanymi butami korekcyjnymi. Unieruchomione na sztywno stawy w skorygowanej pozycji wymuszają właściwe ustawienie ciała. Istnieje szansa, że dzięki tej szynie Milenka uniknie kolejnych operacji. Nie będzie biegać i machać radośnie nóżkami, ale w tej chwili najważniejsze jest jej zdrowie, a w przyszłości możliwość chodzenia.

 

Zakup szyny (ok. 2000 zł), to tylko mały wycinek wydatków związanych z rehabilitacją Milusi. Konieczne są żmudne ćwiczenia, masaże i fizjoterapia. Niestety, tylko niewielka część zalecanych zabiegów jest refundowana. Żeby zapewnić ich ilość wystarczającą dla poprawy stanu stawów, potrzebna jest pomoc ludzi o wielkich sercach, gdyż rodzina nie podoła takim wydatkom, które przekraczają 1500 zł miesięcznie.

 

Milenka ma starszego brata Jakuba, który uczęszcza do gimnazjum. Mama musiała zrezygnować z pracy zawodowej, gdyż całe dnie i noce poświęca na opiekę nad chorą córeczką, w czym dzielnie wspiera ją syn i mąż.

 

Jedynym żywicielem całej czwórki jest tata, który choćby dwoił się i troił, nie jest w stanie uzyskać takich dochodów, które zapewnią nie tylko utrzymanie rodziny i ogrzanie malutkiego domku, ale również rehabilitację dla córeczki.

 

Zwracamy się zatem z prośbą o pomoc.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %