Krzyżaniak Jakub

woj. dolnośląskie) ur. w 2007 r. Chłopiec niepełnosprawny psychoruchowo i niedowidzący.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Jakuba, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Jakuba Krzyżaniaka”.

W imieniu Jakuba i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Jakub Krzyżaniak

 

Urodził się w 2007 r. w wyniku cesarskiego cięcia. Po upływie 6 miesięcy lekarz okulista postawił diagnozę zeza zbieżnego. Kuba przeszedł już kilka poważnych zabiegów związanych z chorobą oczu.

 

Kilka tygodni po urodzeniu zauważyliśmy, że Kubuś ma poważne problemy z poruszaniem się. Wtedy trafiliśmy do lekarza neurologa, który zdiagnozował wolniejszy rozwój psychoruchowy. Syn rozwija się dużo wolniej niż jego rówieśnicy. Często traci przytomność. Ponadto, poważna wada wymowy uniemożliwia mu kontakt z innymi dziećmi. Nasz synek jest pod stałą opieką specjalistyczną: logopedy, masażysty, fizjoterapeuty, neurologa, okulisty i laryngologa. Kontakt z tymi specjalistami to wizyty prywatne, gdyż rehabilitacja z NFZ trwa zbyt krótko i realizowana jest za rzadko. Niestety w przypadku Kuby czas jest bardzo cenny. Kolejne dni mijają, Kuba staje się coraz starszy, jeśli teraz mu nie pomożemy w rozwoju, będzie to coraz trudniejsze.

 

Kuba od września zaczął naukę w szkole. Nie jest łatwo… Kubuś ma problemy ze skupieniem uwagi, jest impulsywny i nadpobudliwy. Ma specjalny Elementarz z powiększoną czcionką, nie pisze literek w zeszycie tylko na kartkach ksero z dużymi literkami. Jest to spowodowane jego wadą wzroku. Kolejne wizyty u okulisty (120km od naszego miejsca zamieszkania) wiążą się z dużymi kosztami. Na takie wizyty możemy pozwolić sobie nie częściej niż raz do roku. Wymiana okularków dla Kuby jest to koszt około 600 zł, najwięcej kosztują szkiełka które są z cylindrami i pryzmą, a muszą być również jak najbardziej wytrzymałe przed zniszczeniem.

 

Kuba ostatni raz na turnusie rehabilitacyjnym, na jakichkolwiek wczasach był trzy lata temu. Jest on alergikiem, nie chce nic jeść, więc taki wyjazd jest też problemem, gdyż muszę brać ze sobą zapas jedzenia i robić wszystko aby Kuba cokolwiek zjadł.

 

Koszty rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe rodziny. Kuba jest pod stałą opieką logopedyczną (koszt miesięczny to 440 zł), masażysty fizykoterapeuty (koszt miesięczny to 560 zł). Musimy również jeżdzić z Kubą na basen gdyż ma strasznie spięte nóżki. Prawą nóżką biegnie na palcach. Dotarliśmy to pewnej pani doktor, która nauczyła mnie ćwiczyć metodą WOJTA, ćwiczymy z Kubusiem trzy razy dziennie po 30 min., dlatego nie ma możliwości abym mogła pracować. Kuba w szkoleWszystkie te wysiłki powoli dają efekty. Bardzo widać zmiany w Kubusiu. Chętnie pracuje, jest bardzo wesoły. Pomimo kłoptów ze zrozumieniem jego mowy, Kuba inicjuje zabawy dla kolegów i jest bardzo lubiany w klasie. Chętnie lepi figurki, uwielbia pochwały.

 

Bardzo dużo pracy jest przy Kubusiu, ale robimy wszystko aby były duże poprawy, jak najwięcej mu pomóc. Każda pomoc z Państwa strony jest dla nas ogromna.

 

Dziękuję bardzo w imieniu Kubusia oraz własnym.

 

Marta Krzyżaniak – mama Kuby.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %