Kucharenko Sofija

(woj. śląskie)
urodzona w 2003 r. Cierpi na padaczkę lekooporną.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Sofiję, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Sofii Kucharenko”.

W imieniu Sofii i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Sofija Kucharenko

 

Urodziła się w 2003 roku na Ukrainie i w 2015 roku uciekając przed wojną przyjechała do Polski z Donbasu. Teraz mieszka w Katowicach.

 

Od 10 miesiąca życia u dziewczynki zaczęły występować napady padaczkowe, których występowanie  z czasem nasilało się – ataki były coraz częstsze i o coraz bardziej intensywne.

 

Początkowo lekarze zdiagnozowali zespół Westa. W miarę postępów leczenia orzeczono zespół Lennoxa-Gastauta. Terapia farmakologiczna nie przyniosła żadnych efektów, tym bardziej, że w mózgu Sofiyki osadziły się poważne zmiany. Konieczny był zabieg resekcji prawego płata czołowego. Ta bardzo poważna operacja wystarczyła na rok. Rok oddechu od napadów, rok względnego spokoju. 

 

Okazało się, że choroba nie minęła, a jedynie przyczaiła się. 

 

Sofiykę zakwalifikowano do implantacji stymulatora nerwu błędnego – był to kolejny inwazyjny zabieg, który nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.

 

Choroba Sofiy jest bardzo agresywna – codziennie dziewczynka ma do 20 napadów padaczki, które miotają nią po kilka-kilkanaście minut. Mają one wpływ na ogólny stan chorej. Mięśnie Sofiy nie mają właściwego napięcia, chód jest utrudniony, a całościowe zaburzenie organizmu wpłynęło również na rozwój intelektualny.

 

Leczenie Sofijki, chociaż poparte polskim ubezpieczeniem, nie jest tanie. Leki są refundowane tylko w części, a rehabilitacja niemalże w całości musi być opłacona z kieszeni rodziców… Pustej kieszeni, dodajmy, gdyż jedynym żywicielem rodziny (Sofiyja ma siostrę Polinę) jest tata. Zapewnienie stałej opieki córce wyklucza podjęcie pracy przez mamę. Dziewczynki nie można spuścić z oka nawet na chwilę. Każdy atak oznacza dodatkowo zagrożenie urazami lub zachłyśnięciem.

 

Przy ograniczonej możliwości poruszania się niezbędny dla Sofiyki jest wózek, żeby nie była uwięziona w domu i więcej czasu mogła spędzać na powietrzu. Potrzebne będą również środki na dojazdy do lekarzy i na zabiegi, wizyty u specjalistów, nierefundowane badania i terapie, terapie, terapie…..

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %