Naworski Fabian

(woj. wielkopolskie) urodził się w 2013 r. Cierpi na choroby układu moczowego.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Fabiana, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Fabiana Naworskiego”.

W imieniu Fabiana i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Fabian Naworski

 

Urodził się w roku 2013 jako wcześniak.

Fabianek od urodzenia ma przewlekłą chorobę nerek na podłożu uropatii, tj. ma wyłonioną z lewej strony przetokę moczowodową.
Fabian ma złożoną wadę, nie dość że w pęcherzu ma torbiel, dodatkowo ta torbiel zniszczyła nerki przez zablokowany przepływ moczu. W tej chwili nerki nadają się tylko do przeszczepu a torbiel w pęcherzu naraża na ciągłe zakażenia co z kolei uniemożliwia podłączenie nowej nerki w razie przeszczepu do pęcherza. Fabianek najprawdopodobniej będzie miał urostomię.  Urostomia to wyprowadzenie dróg moczowych przez powłoki brzuszne z pominięciem cewki moczowej, pęcherza, a czasem nawet odprowadzanie moczu prosto z nerki tzn. że grozi mu noszenie do końca życia woreczka na mocz.
 
Obecnie jest w trakcie włączania do leczenia nerko zastępczego ( kwalifikuje się do leczenia dializami) i zgłaszany  jest na listę oczekujących do transplantacji nerki. Czeka nas przeszczep. Choroba ta powoduje pragnienie picia co z kolei niszczy moczowody przyczyną czego Fabian  ma refluksy najwyższego V stopnia.
 
Jest leczony nefrologicznie i urologicznie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Bardzo często jeździmy na wizyty kontrolne do Warszawy. W styczniu jedziemy na kolejną operację.
Lekarstwa, środki higieny, częste wizyty lekarskie to wysokie obciążenie dla naszej rodziny.
 
Fabianek ma jeszcze 2 rodzeństwa 🙂 brata i siostrę z którymi bardzo lubi się bawić. Jako starszy brat jest bardzo opiekuńczy i troskliwy.
Fabcio uwielbia gotować i uwielbia oglądać MasterChefa. Kocha zwierzęta, uwielba naszego pieska Rasti, bawi się z nią, opiekuje się nią, karmi, codziennie czesze jej długą sierść.
 
Bardzo lubi wspólne czytanie książek, uwielbia rysować i malować.
 
Fabcio jest bardzo koleżeńskim i kontaktowym chłopcem, ma bardzo dużo kolegów w przedszkolu. Nawiązał tam nawet swoje pierwsze przyjaźnie.
 
aktualizacja 2023r.
 

Szanowni Państwo,

 

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem aktualnym stanem zdrowia Fabianka, którego wsparcie dla Fundacji jest dla nas niezwykle ważne. Fabio przeszedł przeszczep nerki od dawcy, który zmarł 15 września 2022 roku. Mamy dla Państwa dobre wieści – nerka przyjęła się i funkcjonuje wspaniale.

 

Niestety, mimo osiągnięcia tego ważnego etapu, nasza walka nie dobiegła jeszcze końca. Fabianek wciąż musi przestrzegać reżimu diety niskobiałkowej, choć nie jest już on tak rygorystyczny jak wcześniej. Jego stan zdrowia był skomplikowany z uwagi na wadę nerki i pęcherza, z którą się urodził. Teraz intensywnie pracujemy nad poprawą funkcji pęcherza, co wymaga regularnych ćwiczeń i rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Codziennie prowadzimy ścisły monitoring bilansu płynów, a także śledzimy stan zdrowia Fabianka, włącznie z nocnymi wstawaniami co 2 godziny w celu opróżnienia pęcherza. Mimo postępów, Fabio wciąż musi unikać niektórych aktywności sportowych, które mogłyby zagrozić jego zdrowiu.

 

Dodatkowo, Fabio jest nadal zobligowany do przyjmowania leków immunosupresyjnych w celu zapobieżenia odrzutowi przeszczepionej nerki. Niestety, efekty uboczne tych leków wpłynęły na jego koncentrację i proces nauki. Otrzymaliśmy orzeczenie od placówki psychologiczno-pedagogicznej wskazujące na rozwijającą się dysleksję.
Najbardziej dotkliwym aspektem naszej sytuacji jest fakt, że każda infekcja staje się dla Fabianka groźna. W przypadku choroby jest ryzyko że leki nie będą się wchłaniać jak powinny, co znacząco zwiększa ryzyko odrzutu nerki. To rodzi stałe poczucie zagrożenia i niepewności, które towarzyszy nam codziennie. W naszym życiu wciąż czai się strach, ponieważ każdego dnia może nadejść moment, w którym będziemy musieli stawić czoła nowym trudnościom i rozpocząć całą walkę od nowa.

 

Wszystkie te wyzwania, choć trudne, nie zniechęcają nas i naszego Fabianka. Dzięki wsparciu od Fundacji oraz wielu ludzi o wielkich sercach, jesteśmy w stanie dawać Fabianowi jak najlepsze wsparcie i nadzieję na lepszą przyszłość.

 

Dziękujemy za Państwa ciągłe wsparcie i zaufanie. Jesteśmy przekonani, że razem możemy pokonać te trudności i dać Fabiankowi możliwość cieszenia się zdrowym życiem.

 

Z wyrazami szacunku,
Kamila i Damian Naworscy

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %