Openchowski Mikołaj

(woj. pomorskie), urodził się w 2017 r. Cierpi na autyzm i opóźnienie w rozwoju.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Mikołaja, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Mikołaja Openchowskiego”.

W imieniu Mikołaja i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Mikołaj Openchowski

 

Cierpi na autyzm dziecięcy. Przez pierwsze lata życia jego funkcjonowanie nie budziło większego niepokoju, jednak w szóstym roku życia nastąpił regres w rozwoju. Zdiagnozowano niepełnosprawność sprzężoną – autyzm dziecięcy oraz upośledzenie umysłowe w stopniu z pogranicza lekkiego i umiarkowanego. Mikołaj nie nawiązuje prawidłowego kontaktu z rówieśnikami ani z dorosłymi. Dodatkowo sprawę komplikuje nadpobudliwość psychoruchowa, nie potrafi utrzymać uwagi.  

 

Praca terapeutyczna i opieka nad Mikołajem jest czasochłonna. Polega na wizytach u lekarzy specjalistów, przygotowaniu do obowiązkowych zajęć szkolnych oraz udziale w dodatkowych cyklicznych zajęciach terapeutycznych (np. terapia integracji sensorycznej opłacana przez nas). Jednak przede wszystkim nasze dziecko wymaga stałej pracy w domu: codziennego masażu, ćwiczeń usprawniających dużą  i małą motorykę, utrwalania umiejętności typowo szkolnych, tj. czytanie, pisanie, liczenie. Etapy regresu rozwojowego są wpisane w tę chorobę, więc bez ustawicznego powtarzania umiejętności te zanikają.

 

Opieki nad Mikołajem nie udało się połączyć z realizowaniem obowiązków zawodowych. Musiałem zrezygnować z pracy, co automatycznie  wiązało się  z rezygnacją  z niektórych płatnych zajęć. Wiemy,  jak ważne jest, by pomagać mu kompleksowo. Marzymy o turnusach rehabilitacyjnych  dla naszego dziecka, o finansowym  wsparciu w  prowadzeniu terapeutycznym (hipoterapia, zajęcia na basenie, terapia SI).

 

W skład naszej rodziny wchodzą:  ja – Lech, z zawodu nauczyciel, obecnie nieczynny zawodowo, moja żona, Kasia, również nauczycielka , dziewięcioletni Mikołaj oraz niespełna dwuletni Bruno.

 

Na dzień dzisiejszy źródłem naszych dochodów jest pensja mojej żony oraz świadczenie pielęgnacyjne, które otrzymuję z Urzędu Miasta w Gdyni. 

 

Mieszkamy w Gdyni w bloku. Spłacamy kredyt mieszkaniowy w wysokości 1200 złotych miesięcznie.

 

Wierzymy, że jakiekolwiek wsparcie ze strony Fundacji może wpłynąć na poprawę stanu psychofizycznego naszego dziecka oraz, co za tym idzie, w przyszłości ułatwić mu start w samodzielne życie. Dlatego bardzo prosimy o pomoc.

 

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %