Staweccy Michał i Filip

(woj. podlaskie) urodzili się w 2012 i 2015 r. Cierpią na Zespół Ehlersa – Danlosa

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Filipowi i Michałowi, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla braci Staweckich”.

W imieniu Filipa i Michała i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Michał i Filip Staweccy

 

W okresie niemowlęcym mieli osłabione napięcie mięśniowe, nie dali rady podnosić główki i byli rehabilitowani metodą Vojty a po jej zakończeniu metodą NDT Bobath.

 

Dzięki ćwiczeniom chłopcy zaczął prawidłowo się rozwijać. Gdy poszli do przedszkola zauważyliśmy, że nie lubią prac manualnych, zajęć ruchowych, że sprawiają im one wiele problemów. Początkowo myśleliśmy, że nie lubią takich zajęć i stąd brak zainteresowania. Jednak z czasem zaczęli odstawać od grupy, widać było, że rozwinął się w mniejszym stopniu niż jego rówieśnicy. Ze względu na wiotkość stawów i niezgrabność ruchową czynności takie jak zapinanie guzików, zamków sprawiają mu wiele problemów. Słabe mięśnie i wiotkie stawy powodują, że Filip szybko się męczy, jego ruchy są niestabilne i nie jest w stanie przez dłuższy czas pewnie trzymać kredki lub łyżki. Ma duże problemy z pokonywaniem przeszkód, trudność sprawia mu wchodzenie i schodzenie ze schodów, jego chód jest usztywniony, wykrzywia nóżki, musi nosić obuwie i wkładki ortopedyczne. Filip ma słabą koordynację rąk i nóg, ma trudności z kopaniem i łapaniem piłki przez co często nie uczestniczy w zabawach w rówieśnikami. Synek posiada duże trudności grafomotoryczne, prace plastyczne wykonuje w bardzo wolnym tempie i często ich nie kończy.

 

Filipek i Michałek są pogodnymi chłopcami, lubią wspólne zabawy, czytanie książek, zabawę piaskiem kinetycznym i klockami, zawsze można liczyć na ich pomoc w codziennych czynnościach w domu. Chcielibyśmy jako rodzice jak najlepiej pomóc chłopcom, żeby w przyszłości nie odstawali od rówieśników, żeby nie przeżywali nieprzyjemności w szkole i poradzili sobie w dorosłym życiu. Niestety, terapie i rehabilitacje są kosztowne .

 

Z całego serca prosimy o wsparcie w rehabilitacji Filipa i Michała aby zapewnić im zdrowie i dobrą przyszłość.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %