Świetlicki Patryk

(woj. dolnośląskie) urodził się w 2001 r. Od urodzenia cierpi na niewydolność nerek i wadę serca.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Patryka, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Patryka Świetlickiego”.

W imieniu Patryka i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Patryk Świetlicki urodził się w 2001 r. Od urodzenia cierpi na niewydolność nerek i wadę serca. W wieku 4 miesięcy przeszedł poważną operację serca w Centrum Matki Polki w Łodzi.

Od trzeciego roku życia chłopiec był dializowany przez dwa lata, aż w 2005 roku poddany został przeszczepowi nerki w Instytucie CZD. Od tego momentu chłopiec jest pod stałą opieką CZD, co wiąże się z częstymi wyjazdami na kontrole do Międzylesia. Ponadto Patryk od przeszczepu musi przyjmować leki immunosupresyjne. Ma obniżoną odporność, więc musi bardzo uważać, aby nie zapaść na kolejną infekcję – każda jest  dla niego zagrożeniem.

 

Podczas jednej z wizyt w Instytucie w badaniu USG ujawniono u Patryka naczyniaka wątroby. Guz trzeba stale monitorować, gdyż stopniowo się powiększa.

 

Stan zdrowia Patryka w ostatnim czasie bardzo się pogorszył, jeżeli chodzi przeszczepioną nerkę, która była jedynym darem od losu i Patryk mógł w miarę możliwości normalnie żyć (14 lat) tylko a za razem bardzo długo. Nerka przeszczepiona ma cechy glomerulopatii, czyli przewlekły odrzut. W związku z tym Patryk został zgłoszony do wytworzenia przetoki A-V do dializy-hemodializy. Jest dializowany 3 razy w tygodniu w stacji dializ …i czeka na kolejny przeszczep nerki.

 

Nadal  jest obserwowana zmiana w IV segmencie wątroby, widoczny guz hypoechogeniczna zmiana-FNH (nowotwór niezłośliwy), stan po termoablacji i biopsji, jest pod kontrolą specjalistów, chirurgów i onkologów.

 

Pomimo ciężkiej choroby, pobytów w szpitalach, Patryk z głową pełną pomysłów i marzeń, stara się w miarę możliwości ‘normalnie’ żyć. Pomimo wszystko wnosimy w jego życie, siłę, nadzieję i radość.

 

Wszystkie starania o zdrowie wiążą się z dużymi wydatkami, a dochody rodziny są ograniczone z uwagi na fakt niemożności podjęcia pracy przez mamę chłopca z powodu jego choroby. Ponadto rodzice mają na utrzymaniu jeszcze jedno dziecko. Dlatego za pośrednictwem Fundacji zwracają się o pomoc dla Patryka.

 

Za pomoc dziękuję – Jolanta Świetlicka – mama Patryka.

 

Aktualizacja 2024 rok:

29 czerwca 2023 roku Patryk przeszedł drugi przeszczep nerki w Uniwersyteckim Szpitalu we Wrocławiu, po czterech latach leczenia hemodializami. Te lata były pełne trudnych dni, cierpienia i oczekiwania na „drugie, a może nawet trzecie życie”.

 

Obecnie Patryk wymaga stałej opieki medycznej i regularnego monitorowania stanu przeszczepionej nerki. Konieczne są częste badania USG nerki i tętniczki nerkowej, z uwagi na drobne komplikacje. Patryk boryka się również z nadciśnieniem, co wymaga stosowania leków hipotensyjnych oraz szerokiego zakresu terapii immunosupresyjnej, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepu.

 

Jego przypadek guza wątroby jest również pod ścisłą kontrolą lekarzy po termoablacji; obecnie guz znajduje się w stabilnym stanie.

 

Patryk, mając 23 lata, mierzy się z ciężarem wielu chorób i długimi pobytami w szpitalach. Mimo to, dzięki wsparciu rodziny i bliskich, stara się zachować optymizm i uśmiech „mimo wszystko”.

 

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %