Wiertel Franio

(woj. śląskie)
ur. się w 2012r.
Bezdech senny zagraża jego życiu.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Frania, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Franio Wiertel”.

W imieniu Frania i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Franio Wiertel urodził się jako wcześniak latem 2012 roku. Już w pierwszej minucie życia został zaintubowany. 9 tygodni spędził w szpitalu walcząc o życie. Stwierdzono u niego dysplazję oskrzelowo-płucną, zespół zaburzeń oddychania, bezdechy i trachykardię zatokową. Oznacza to, że serduszko Frania szaleje albo zwalnia do granic zagrożenia, a śpiąc Franio zapomina o oddychaniu.

 

Franio  stał się nerwowy, nadpobudliwy, płaczliwy. Rzeczy, które wcześniej sprawiały mu tak wielką przyjemność już go nie cieszą.

 

Życie rodziny stało się koszmarem.

 

Mama Frania całe noce czuwa przy synku, pilnując jego oddechu, który właśnie nocą niespodziewanie zanika. W każdej minucie dziecku grozi uduszenie. 

 

Ratunkiem jest podłączanie Frania na całą noc do aparatury stymulującej oddychanie. W jej skład wchodzą: aparat CEPAP, koncentrator tlenu i pulsoksymetr. Na ich zakup potrzeba ponad 7000 złotych. Taka kwota przekracza możliwości rodziny.

 

Chłopiec ma dwie starsze siostrzyczki. Mama Frania nie może spuścić go z oka, więc nie ma mowy o wyjściu do pracy. Środki na utrzymanie rodziny są zatem bardzo skromne.

 

Liczymy na pomoc życzliwych ludzi.

 

Rok 2023 Aktualizacja

 

Stan zdrowia mojego synka niestety nigdy się nie zmieni. Jako mama moge nadal stawać na uszach i robić co w mojej mocy aby żyło mu się i funkcjonowało jak najlżej, mogę być ,kochać, opiekować się nim i sprawiać by w bólu nie był sam . Synek rośnie, bardzo się zmienia, mężnieje ale jego choroba to odwieczna walka z wiatrakami . Bywają momenty, że całkowicie się poddaje. 
 
 
Dzięki systematycznej i trwałej rehabilitacji,  stałemu monitorowaniu parametrów a także podazy temu i przełączaniu na funkcje ,,odpoczynku,, poprzez respirator udaje nam się kończyć i zaczynać kolejny dzień z uśmiechem.
Niezmiennie od lat specjaliści, stała podaż leków i ograniczenia 11 latka nie napawiają optymizmem…nieważne co było wczoraj ,nie liczy się co będzie jutro ,najważniejsze jest tu i teraz . Franio żyje, rośnie, rozwija się…wolniej niż rówieśnicy ale jest! Kochamy go i to liczy się najbardziej na świecie. 
 
Mama

 

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %