Wiśniewska Maja

(woj. kujawko-pomorskie) ur. się w 2004r. Ma uszkodzony staw biodrowy.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Maję, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Maja Wiśniewska”.

W imieniu Mai i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

 

Wpłać przez Przelewy24

Maja Wiśniewska urodziła się w 2004 roku.

Aktualizacja rok 2022
 
Maja ma uszkodzony staw biodrowy z martwicą kości, skośnie zrotowaną miednicę, skoliozę piersiowo-lędźwiową prawostronną, skrócenie o 1,5cm kończyny dolnej lewej. Wymaga systematycznej rehabilitacji, a w przyszłości być może operacji skoliozy i stawu biodrowego. Aktualnie, dzięki ćwiczeniom i gorsetowaniu udało się uniknąć operacji. Jest to najbardziej korzystne według zaleceń lekarskich.
 
Naszym marzeniem jest rehabilitacja w ośrodkach Rehasportu.
 
Do 18 r.ż. Maja pozostawała pod opieką ortopedy pani doktor Karoliny Lisieckiej i doktora Tomasza Kotwickiego. Teraz będzie zmieniany lekarz na specjalistę dla osób dorosłych, ale nadal będzie to Otwock i chcielibyśmy Rehasport Poznań lub Warszawa.
 
Maja z powodu złej kondycji psychicznej pozostawała pod opieką psychologa.Obecnie jest poprawa.

******

W 2015 roku dziewczynka przeszła infekcję z bardzo wysoką, czterdziestostopniową temperaturą. Trzeciego dnia tej choroby zaczęła ją bardzo boleć noga. Majeczka nie mogła chodzić. W szpitalu, gdzie była diagnozowana, orzeczono, że w wyniku infekcji bakteryjnej Maja ma uszkodzony lewy staw biodrowy. Leczenie trwało bardzo długo. Przenoszono ją ze szpitala do szpitala (w sumie leżała na siedmiu oddziałach szpitalnych), żeby stwierdzić, że zmiany w stawie utrwaliły się, mają charakter stały i wymagają nadzoru ortopedy i stałej rehabilitacji. Maja skazana jest na chodzenie o kulach, a na dłuższych trasach konieczny jest wózek.

 

Ważne są też działania w kierunku podniesienia odporności dziewczynki, żeby zapobiec innym poważnym spustoszeniom, jakie w jej organizmie mogłyby wywołać kolejne infekcje. 

 

W przyszłości Maję czeka wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego. Szansą na normalne życie jest stała i systematyczna rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Koszty zabiegów przekraczają możliwości finansowe rodziców i wynoszą od 1000-1500 zł miesięcznie. Marzeniem jest skumulowane działanie terapeutyczne w trakcie turnusu leczniczego, którego cena wynosi ponad 5.500 i jest całkowicie nieosiągalna dla rodziny.

 

W związku z tym, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w uzbieraniu środków finansowych na leczenie i rehabilitację dziecka. Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę, która pomoże naszemu dziecku w wykorzystaniu szansy na powrót do zdrowia i samodzielnego życia.

Rodzice Mai.

 

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %