Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Adaś i Janek Owczarz

Adam_i_Janek

Adaś i Janek (woj. podkarpackie) to bracia bliźniaki. Urodzili się w 2012 roku po długich staraniach i wyczekiwaniach. Przyszli na świat przedwcześnie, co miało wpływ na całe ich dalsze losy. Wśród wszystkich ludzi, jakich poznali, najwięcej jest lekarzy i rehabilitantów: neurolodzy, chirurdzy, okuliści, pulmunolodzy, immunolodzy, kardiolodzy.

Chłopcy długo nie oddychali samodzielnie i do dziś ich układ oddechowy jest bardzo słaby. Ciągle zapadają na zapalenia płuc, mają astmę a Adaś dysplazję oskrzelowo-płucną. Obaj są nosicielami groźnych bakterii, z którymi wciąż walczą przy pomocy kolejnych antybiotyków. Jasio jest nadpobudliwy – trwają badania mające na celu potwierdzić lub wykluczyć autyzm.

W ich schorzeniach bardzo pomaga leczenie klimatyczne. Rodzice marzą o tym, aby chłopcy mogli spędzić trochę czasu nad morzem. Koszt turnusu rehabilitacyjnego z koniecznymi zabiegami to ok. 6000 zł. Niestety, dochody rodziny ledwie wystarczają na bieżące wydatki, bowiem trudno utrzymać się jedynie z renty i zasiłków. Rodzice chłopców mają ogromne problemy z własnym zdrowiem, więc nie mają możliwości podjąć pracy zarobkowej.

Czteroosobowa rodzina chłopców mieszka w niewielkiej miejscowości w województwie podkarpackim. Dojazd do do lekarza rodzinnego to trasa 30 km w jedną stronę, ale już wyprawa do specjalistów, to każdorazowe pokonanie 140 km.  Dochodzą leki i koszty rehabilitacji.

Potrzebna jest pomoc życzliwych ludzi, aby chłopcy mogli kontynuować leczenie, rozszerzyć rehabilitację o niezbędne zabiegi i być może wyjechać na wymarzony turnus rehabilitacyjny nad Bałtyk.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Adasia i Janka oraz ich rodzinę prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom, ul. Balkonowa 3/ 36, 03-329 Warszawa – OPP w Banku Millenium SA nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla braci Owczarz”.

Dziękujemy za każde wsparcie – rodzice Adasia i Janka.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony