Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Gabriela Grębowiec

GAbi

Gabriela Grębowiec (woj. lubelskie) ur. w 2003 r. przyszła na świat z wrodzoną wadą serca. Jest to wada polegająca na nieprawidłowym odprowadzeniu tętnicy wieńcowej a jeszcze dokładniej – jedna z głównych tętnic znajduje się w płucu a nie w sercu. Jest to tak zwany zespół B.W.G.

 

Dziewczynka przebyła 4 operacje z wszczepieniem sztucznej zastawki i czeka ją kolejna, 5 operacja z rzędu – wymiana zastawki na większą.

Gabrysia od początku leczona jest przeciwzakrzepowo, bardzo często choruje na zapalenie płuc, łapie wszystkie możliwe infekcje. W chwili obecnej córka wymaga codziennego pomiaru krwi INR (krzepliwość krwi) w warunkach domowych, paski do w/w pomiaru to koszt ok. 795 zł za 48 sztuk. My potrzebujemy minimum 2 paczki miesięcznie.

Gabrysia musi być też pod stałą opieką neurologa, endokrynologa, gastrologa, kardiologa oraz alergologa. Czekamy na przyjęcia specjalistów, kolejki są bardzo długie a na wizyty prywatne nas nie stać.

Gabrysia to bardzo pogodne dziecko, strasznie już dużo przeszła i wiele jeszcze przed nią. Zrobiłabym dla niej wszystko, jak każda kochająca matka, jednak pod względem finansowym nie jestem w stanie zapewnić podstawowych potrzeb wynikających z jej stanu zdrowia. Koszty leków, pasków pomiarowych, dojazdów do lekarzy, wizyt u specjalistów, pobytów w szpitalu przekraczają moje możliwości finansowe.

Jeździmy do C.Z.M.P w Łodzi to ponad 300 km od miejsca zamieszkania. Koszty są ogromne, córka w szpitalu zostaje sama, bo nie mam możliwości opłaty hotelu, wyżywienia dla siebie.

Leczymy się też w U.SZ.K Lublin to ok 80 km od miejsca zamieszkania, w 2017 roku do tej pory już pięciokrotnie leżała w szpitalu. Koszty miesięczne leczenia Gabi, bez wyjazdów do szpitala, to około 2.000 tys zł.

Gabrysia ma dwóch starszych braci, którzy również są chorzy i wymagają mojego wsparcia, więc przy niewielkich dochodach nasza sytuacja finansowa jest bardzo trudna.

WSZYSTKICH LUDZI DOBRO WOLI PROSIMY O WSPARCIE

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Gabrysię, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Gabrieli Grębowiec”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony