Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Natan Karol

NAtanek

Natan
(woj. zachodniopomorskie)
urodził się 18.09.2013 r. w stanie ciężkiej zamartwicy (apgar 3-2pkt). Przebył okołoporodowe zapalenie płuc oraz krwawienie dokomorowe I.

Nie potrafił samodzielnie oddychać, wymagał wsparcia respiratora.

Wysunięto podejrzenie zwężenia podgłośniowego krtani. Wykonano tracheostomie, niestety Natan nadal wymagał wsparcia respiratora. Po kilkakrotnych próbach ograniczenia wentylacji mechanicznej, które kończyły się niepowodzeniem wysunięto podejrzenie zaburzeń nerwowo-mięsniowych. Natan po 5 miesiącach pobytu w szpitalu został wypisany do domu, niestety nadal musiał być podłączony do respiratora. Wymaga intensywnych rehabilitacji, gdyż respirator w znacznym stopniu ogranicza jego rozwój fizyczny. Natan od urodzenia był karmiony sondą i do dnia dzisiejszego nie potrafi samodzielnie jeść. Wymaga regularnego wsparcia neurologopedy, który stymuluje jego odruch połykania i przygotowywuje go do nauki samodzielnego jedzenia. Do zajęć rehabilitacyjnych konieczny jest specjalistyczny, osobisty sprzęt, który musimy zakupić, a na który nas nie stać. Miesięczne koszty koniecznej rehabilitacji to prawie 1,5 tys zł. Ja musiałam zrezygnować z pracy żeby móc opiekować się synkiem. Utrzymujemy się z dochodów męża i mamy na utrzymaniu jeszcze jedno dziecko, 7-letnią córkę.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Natanowi, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Natana Karola”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Natana i jego rodziców.

Możesz przyczynić się do pomocy rozpowszechniając ulotkę z apelem o pomoc dla Natana (do pobrania >>>TU<<<)

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony