Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Tomek Studziński

20160929_213831

Tomek (woj. pomorskie ) urodził się 19 października 2000r.

Jest chłopcem opóźnionym w rozwoju intelektualnym i fizycznym. Dochodzą do tego również inne problemy zdrowotne – zaburzony rozwój percepcji wzrokowo-słuchowo- ruchowej, występowanie zachowań z napadami agresji i autoagresji (samookaleczanie), niedowidzenie obuoczne oraz astygmatyzm.

Na choroby chłopca nie ma odpowiedniego zaplecza diagnostycznego na terenie województwa pomorskiego, a jedynym ośrodkiem w Polsce, który jest w stanie mu pomóc jest Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Właśnie tam zdiagnozowano u Tomka podejrzenie dysplazji układu kostnego.

Obecnie Tomasz leczy się w Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie badane są wyrzuty hormonu wzrostu w celu rozpoczęcia ewentualnej terapii tym właśnie hormonem. Tylko regularne wizyty u specjalistów mogą postawić ostateczną diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Dużą szansą dla Tomka są turnusy rehabilitacyjne i terapeutyczne oraz udział w różnego typu terapiach. Niestety koszt takiego leczenia jest bardzo wysoki i przekracza możliwości finansowe rodziny. Koszt miesięcznej terapii to około 2 tys. złotych.

Mama samotnie wychowuje pięcioro dzieci. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłku rodzinnego i alimentów.

Po traumatycznych wydarzeniach związanych z wieloletnim doznawaniem przemocy w rodzinie mama z dziećmi zmuszeni byli opuścić dom i rodzinne miasto. Starają się zacząć żyć od nowa, jednak bez pomocy osób dobrej woli nie uda się wyleczyć syna.

W związku z tym zawracam się do Państwa o pomoc.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za nawet najmniejsze wsparcie i przejaw dobrej woli.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Tomkowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Tomka Studzińskiego”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Tomka i jego mamy.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony