Pochwatka Lena

(woj. lubelskie) ur. się w 2010 r. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Lenkę, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Lenki Pochwatka”.

W imieniu Lenki i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Lenka Pochwatka

 

urodziła się w 2010 r. jako wcześniak. Miała problemy z mięśniami długo nie trzymała główki.

 

U Lenki zostało zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynka ma jedną rączkę i nóżkę krótszą od drugiej, chodzi na paluszkach i często się potyka. Dłuższe chodzenie powoduje silne bóle mięśni. Lenka od kilku lat jest rehabilitowana i ma zabiegi wstrzykiwania botuliny w nóżki. Musi nosić dobre, wygodne obuwie sportowe z uwagi na spastyczność nóżek i przykurcze ścięgien Achillesa. Poza tym Lenka ma bardzo obniżoną odporność i często zapada na różnego rodzaju infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, które bardzo często kończą się pobytem w szpitalu. W ostatnim czasie w wakacje Lenka była rehabilitowana w szpitalu oraz przebywała na leczeniu sanatoryjnym, którego koszt wyniósł ponad 3000 zł. Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny dla Lenki to koszt 6000 zł. Miesięczne koszty leków, badań i wizyt lekarskich to koszt ponad 500zł. Lenka również musi przestrzegać diety, ponieważ ma problemy z brzuszkiem i musi mieć odpowiednio odżywiana. Gastrologicznie Lenka jest leczona w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Lenka uczęszcza do szkoły do III klasy, jest bardzo wrażliwym, radosnym i zdolnym dzieckiem. Pomimo problemów zdrowotnych Lenka jest niezwykle zdolna, ambitna i chętna do nauki. Osiąga wzorowe wyniki w nauce. Jej pasją jest historia i przyroda. Bardzo kocha zwierzęta. Marzy, żeby w przyszłości zostać wykładowcą historii na Uniwersytecie. Nauczyciele bardzo ją chwalą za jej zdolności i nieprzeciętną wiedzę. 

 

Wraz raz z córką mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu, którego koszty wynoszą miesięcznie około 1000zł.

 

Dzięki pomocy Fundacji i ludzi dobrej woli, którzy przekazali pieniądze na leczenie córci, Lenka mogła odbyć turnusy rehabilitacyjne, wyjechać na leczenie klimatyczne nad morzem, dzięki czemu jej stan zdrowia uległ znacznej poprawie. Rehabilitacja przynosi bardzo pożądane efekty i zdecydowanie usprawniła nóżki Lenki, a także niweluje bóle mięśni przy chodzeniu. Postęp jaki w ostatnich latach zrobiła dziewczynka był ogromny. Sama Lenka była bardzo szczęśliwa, że dzięki Państwa Pomocy mogła rehabilitować się i zobaczyć morze, które pokochała od pierwszego wejrzenia.

 

Z uwagi na stan zdrowia dziecka, konieczne jest dalsze leczenie i rehabilitacja, co wiąże się z ogromnymi kosztami, na które nas nie jest stać. Jestem samotną mamą i nie mam nikogo, kto mógłby nam pomóc. Z powodów problemów zdrowotnych córki zmuszona byłam zrezygnować z pracy zawodowej na etacie, by opiekować się córcią. Na domiar złego rok temu nasza sytuacja finansowa uległa znacznemu pogorszeniu, ponieważ odebrano nam świadczenie pielęgnacyjne na córkę i, pomimo problemów zdrowotnych i konieczności opieki nad dzieckiem, zmuszona byłam podjąć zatrudnienie. Nasze obecne źródło utrzymania stanowią jedynie moje skromne wynagrodzenie, alimenty od byłego męża i zasiłek 500 plus. Nasza obecna sytuacja życiowa i finansowa jest bardzo trudna i z całego serca prosimy Państwa o pomoc.
W imieniu swoim i Lenki będziemy bardzo wdzięczne za każdą okazaną pomoc.

Mama Iwona i Lenka

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %