Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Zbiórki odzieży używanej

Dziękujemy za każdy dar!

kontenrexZbiórki odzieży używanej, to jedna z form pomocy podopiecznym Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom.

Oddając wszelkie tekstylia: odzież, buty, koce, zasłony, pościel, ręczniki, itp. można włączyć się do naszej akcji i w ten sposób zwiększyć szansę dzieci chorych i niepełnosprawnych na uzyskanie wsparcia.

Jak to działa?

Zbiórka metodą door to door:
Jeśli w Państwa okolicy pojawią się ulotki informujące o zbiórce, prosimy ich nie zrywać, tylko zbędną odzież szczelnie zapakować w nieprzemakalne torby (np. plastikowe reklamówki lub czyste worki na śmiecie) i wystawić w widocznym miejscu przed posesją, bądź klatką schodową. Kierowcy firm współpracujących z Fundacją zbierają ofiarowane tekstylia od godziny wskazanej na ulotce do zmierzchu, więc proszę się nie niecierpliwić, jeśli dary nie zostaną odebrane rano. Na ulotce podany jest zawsze numer interwencyjny, pod który można kierować wszelkie pytania.

Jeśli nie możesz doczekać się, kiedy w Twoich okolicach będzie taka zbiórka zorganizowana – zaproś nas dzwoniąc pod numer: 22 614 15 28. Przedstawiciele Fundacji poinformują Cię o planowanym terminie zbiórki.

Zbiórka do kontenerów:
Na terenie Warszawy i Krakowa rozstawione są za zgodą gospodarzy terenu kontenery przeznaczone na odzież i inne tekstylia. W Warszawie są czerwone, w Krakowie zielone – takie, jak na poniższych wizualizacjach. Do kontenerów można wrzucać dary luzem – nie muszą być w żaden sposób pakowane, chyba że dotyczy to kompletów (bluza dresowa ze spodniami, komplet pościeli, czapka z szalikiem, para rękawiczek, albo butów, jeśli nie można ich związać sznurowadłami).
Kontenery są opróżniane w miarę ich zapełniania i regularnie porządkowane.
W przypadku pytań dotyczących zbiórki do danego pojemnika, lub stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości (uszkodzenie, przewrócenie, przepełnienie, dewastacja, nieporządek), prosimy o kontakt na numer telefonu podany na kontenerze.

Nie ma znaczenia rozmiar przekazanych ubrań, ani ich przeznaczenie.
Przyjmujemy zarówno odzież dziecięcą, jak i dla dorosłych.
Ważne, żeby była czysta i sucha.

Przed oddaniem odzieży sprawdź, czy nadaje się ona do ponownego użycia.

Jak wykorzystywana jest podarowana nam odzież?
W pierwszej kolejności selekcjonerzy wybierają z całej sterty różnego rodzaju ubrań takie, na które w danym momencie zgłosili zapotrzebowanie nasi Podopieczni. Przekazujemy ubranie zarówno dzieciom, jak i ich rodzeństwu i rodzicom, więc przydatne nam są także większe rozmiary niezniszczonych części garderoby.

Odzież w dobrym stanie, ale nieprzydatna w danej chwili naszym dzieciom i ich rodzinom, jest sprzedawana do sklepów z odzieżą używaną. Prosimy zatem nie dziwić się, jeśli w którymś z nich traficie na podarowany przez siebie ubiór.

Środki finansowe osiągnięte ze sprzedaży Państwa darów są przeznaczone na prowadzenie naszej działalności statutowej. To dzięki spieniężeniu ofiarowanych nam ubrań możemy kupić konieczny sprzęt rehabilitacyjny, leki, czy środki opatrunkowe. Dzięki sprzedaży zbędnych w szafie ciuchów mamy możliwość opłacić zajęcia terapeutyczne, zabiegi operacyjne, czy turnusy zdrowotne.

Nie zmarnujemy nawet chusteczki.

Przekazując używaną odzież w ramach naszych zbiórek
pomagasz chorym dzieciom i dbasz o środowisko.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony