Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Aleksandra Chudek

Ola_Chudek

Ola (woj. mazowieckie) urodziła się w czerwcu 2006 roku. Do piątego roku życia była zdowym, beztroskim dzieckiem. Później zaczęły się kłopoty. Pierwsze, niepokojące objawy wyglądały, jakby dziewczynka cały czas był śpiąca. Opadanie powiek, czyli tak zwana przez lekarzy ptoza, a za nią zaburzenia ruchomości oczek oraz drżenie rąk i głowy świadczyły o zmianach neurologicznych. Badania potwierdziły te przypuszczenia. Jest podejrzenie zespołu Kearns-Seyra – Ola nadal jest diagnozowana. Jej ciało chwilami całkiem odmawia posłuszeństwa. Ola nie ma siły chodzić, siedzieć, stać, a nawet oddychać. Jej mięśnie nie współpracują, stają się wiotkie i bez sił. Choroba sprawiła, że dziewczynka wolniej się rozwija, jest szczuplutka i niższa od rówieśniczek. Nic dziwnego, że przy takich dolegliwościach nauka stała się trudna i trzeba Oli pomóc poprzez indywidualne nauczanie.

Aleksandra nie rozstaje się ze swoją “koleżanką” – pompą insulinową, gdyż drugi, bardzo poważny problem, to cukrzyca. Ola doskonale czuje, kiedy coś jest nie tak i sama zgłasza konieczność badania poziomu cukru. Jej paluszki są całe pokłute, ale jest bardzo dzielna. I choć czasami zmienia się w małą złośnicę, zwykle jest uśmiechnięta i pogodna, 

Również mama Oli jest dzielną kobietą. Walczy o zdrowie córeczki, w czym z poświęceniem pomagają kochający babcie i dziadkowie.

Ola jest pod opieką klinik: neurologii, diabetologii, chorób metabolicznych, okulistyki i pediatrii a także Zakładu Genetyki i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Pomimo zaangażowania całej rodziny są duże problemy z zapewnieniem kosztownych terapii. Leki, dieta, dojazdy do lekarzy, terapia pedagogiczna i rehabilitacja pochłaniają ogrmne kwoty, którym rodzina nie jest w stanie sprostać. 

Potrzebna jest pomoc życzliwych osób.

 

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Aleksandrę proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – Organizacji Pożytku Publicznego
w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

a także o przekazanie 1% 
zawsze 
z dopiskiem: „dla Aleksandry Chudek”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Oli i jej rodziny.

 

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony