Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Kuba Cieślak

Witkowski

Kuba (woj. mazowieckie) urodził się w 2004 r. Mieszka z rodzicami w Laskach k. Warki.

Gdy Kuba miał 2 latka stwierdzono u niego autyzm, opóźnienie rozwoju i całościowe zaburzenia mózgu. W złych warunkach mieszkalnych nabył toksokorozę. Na szczęście rodzina mogła przenieść się do pełnowartościowego mieszkania.

I była to jedyna zmiana na lepsze w życiu Kuby.

Nadal ma ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym, zamykając się we własnym; nadal bywa agresywny, rzuca przedmiotami, niszczy sprzęty i potrafi robić sam sobie krzywdę. Rehabilitacja pomaga, ale póki trwa. Każda przerwa w leczeniu to nawrót do niepożądanych zachowań.

Dzięki ofiarności darczyńców chłopiec zrobił spore postępy. Zaczyna mówić i być samodzielny. Chociaż dążenie do podniesienia sprawności będzie długotrwałe i kosztowne rodzina nie traci nadziei na dalszą poprawę. 

Mama Kuby nie może podjąć pracy ze względu na konieczność zapewnienia dwudziestoczterogodzinnej opieki (stałego nadzoru) i całodobowej rehabilitacji na planie aktywności, do której specjalnie została przeszkolona. Tata Kuby pracuje w firmie ochroniarskiej i jego niewielkie zarobki muszą wystarczyć na utrzymanie całej rodziny. Kuba wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji – jeden tydzień turnusu z terapią behawioralną dla dzieci z autyzmem kosztuje nawet 4 tys. zł. – przekracza to możliwości finansowe rodziny.

Za naszym pośrednictwem mama Kubusia prosi o ratunek dla synka.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Kubę i jego rodzinę prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium SA nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Kuby Cieślaka”.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Kuby i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony