Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Maciej Kaczyński

Maciej_Kaczyński_-_podopieczny_Fyndacji

Maciuś (woj. mazowieckie) urodził się w 2008 r. W drugim tygodniu życia trafił do CZD na oddział patologii noworodka tam stwierdzono u niego zespół Emmanuela. Choroba ta charakteryzuje się hipoplazją robaka i półkul móżdżku, zarośniętym przewodem słuchowym, niedosłuchem oraz przykurczem mięśni.

Nasz syn wciąż nie mówi, nie chodzi, jest pampersowany, ma ślinotok, musi być karmiony butelką. Wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji zarówno usprawniającej ciało, jak i logopedycznej. Wymaga ponadto specjalnego żywienia. Związane z tym wydatki, a także te związane z dojazdami do lekarzy przekraczają nasze możliwości finansowe.

W chwili obecnej nie jest nas stać na prywatne zajęcia logopedyczne ani na rehabilitację, która bardzo mu pomagała. Mąż z powodu choroby nie pracuje. Maciuś ma rocznego brata, którego wychowanie również wiąże się z dużymi kosztami, do tego dochodzą duże opłaty i rachunki za wynajem mieszkania. W tej chwili naszym jedynym źródłem dochodu są świadczenia, które pobieram na synów z opieki społecznej. Jest to jednak zbyt mało, aby Maciek był rehabilitowany jak tego wymaga. Koszt jego rehabilitacji wynosi miesięcznie ok. 2500 zł. Dochodzi koszt leków i suplementów diety dla syna – to następne kilkaset złotych, co stanowi dla naszej rodziny wyzwanie, któremu sami nie jesteśmy w stanie sprostać.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Macieja, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem „dla Macieja Kaczyńskiego”.

W imieniu Macieja i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony