Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Miłosz Krztoń

Miłosz Krztoń

Miłoszek urodził się w 2017 roku. Mieszka z rodzicami i o pięć lat starszym bratem w woj. podkarpackim. Po urodzeniu u Miłoszka zdiagnozowano nieuleczalną chorobę genetyczną – achondroplazja i obniżone napięcie mięśniowe. Choroba ta charakteryzuje się zachwianiem proporcji we wzroście dziecka, nie rosną kości długie u rąk i nóg oraz makrocefalią (większa budowa czaszki). Jest zapadnięta nasada nosa, kifoza kręgosłupa, niepełny wyprost w stawie łokciowym i niestabilność stawów kolanowych. Dodatkowo Miłoszek często choruje na zapalenie płuc, co wynika ze zwężenia klatki piersiowej a to też niestety wiąże się z nakładem finansowym na leczenie.
Od urodzenia uczęszcza regularnie na rehabilitację, dzięki której udało się mu
postawić pierwsze kroki. Intensywna rehabilitacja musi być sprzężona ze specjalną opieką m.in. ortopedy, genetyka, endokrynologa, laryngologa, logopedy, neurochirurga i pulmonologa.
Pragnieniem rodziców jest, aby ich synek mógł sobie radzić w zwykłych czynnościach życiowych, dlatego w przyszłości musi poddać się operacji wydłużenia kończyn. Jest to długotrwały proces, trwający co najmniej kilka lat i wymagający zaangażowania dużych środków finansowych. Koszt operacji i rehabilitacji to około 200 tysięcy złotych. Rodzice, mimo bezwarunkowej miłości i robienia wszystkiego co w ich mocy, bez wsparcia darczyńców nie poradzą sobie, gdyż jedynym żywicielem rodziny jest tata, ponieważ mama musiała zrezygnować z pracy, by zająć się chorym synkiem.
Gorąco prosimy Państwa o wsparcie dla Miłoszka w tej ciężkiej drodze, gdyż choroba będzie z nami do końca życia, a schorzenia będą się nasilały z wiekiem.
Będziemy wdzięczni za każdy dar serca.

Rodzice i brat Miłoszka

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Miłosza, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Miłosza Krztoń”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Miłosza, jego rodziców i brata.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony