Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Natalia Janiec

NatalkaNatalka (woj. podlaskie) urodziła się w 2006 roku.

Po mamie odziedziczyła piękne, długie rzęsy, a po tacie wrodzoną łamliwość kości (osteogenis imperfecta), co potwierdziły badania genetyczne przeprowadzone w 2013 roku. Przeżyła już kilka złamań, które wpłynęły na osłabienie jej kończyn (i rąk i nóg). 

Dziewczynka porusza się samodzielnie, ale jej chód jest bardzo utrudniony. Wymaga intensywnej rehabilitacji. Lekarz orzekł, że stały dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego znacznie poprawi ruchomość stawów zastałych w gipsie. Dlatego najpilniejszym zakupem będzie dla nas rower treningowy (koszt około 1500 złotych). Wskazany jest również wyjazd na turnus rehabilitacyjny, gdzie zintensyfikowane w czasie zabiegi pozwolą wzmocnić kości i usprawnić ruchy. Koszt pobytu na takim turnusie waha się w obrębie 4500 złotych. Są to kwoty przekraczające możliwości finansowe rodziców, tym bardziej że oboje nie pracują.

Rodzice Natalii byli sportowcami. Mama była wicemistrzynią kraju w maratonie. Przeżyła wypadek w gospodarstwie rolnym – przygniotła ją maszyna i teraz jest osobą niepełnosprawną. Tata właśnie jechał na Mistrzostwa Polski w Łucznictwie, kiedy nieuważny kierowca autobusu przedwcześnie zamknął drzwi i spowodował tym skomplikowane złamania. Ze względu na wrodzoną łamliwość kości tata Natalki również pozostaje na rencie. Rodzinie potrzebna jest pomoc.

Natalka jest uczennicą szkoły podstawowej, gdzie jest chwalona za swoje osiągnięcia. Uwielbia projektować ogrody, a jej uzdolnienia plastyczne i rozwinięta wyobraźnia przestrzenna wróżą, że może być świetnym architektem. Pomóżmy Natalce w realizacji jej marzeń.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Natalce proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Natalii Janiec”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Natalki i jej rodziców.

Możesz pomóc rozpowszechniając ulotkę z apelem o pomoc dla Natalki (do pobrania >>>TU<<<)

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony