Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Paulina Jabłońska

Paulina_Jablonska

Paulina urodziła się w 1999 r. w Lipnie. Mieszka razem z mamą i dwójką starszego rodzeństwa w Skępem, w województwie kujawsko-pomorskim.

Córka po urodzeniu rozwijała się prawidłowo, chodziła do szkoły, biegała i grała z dziećmi w piłkę. Od wiosny 2010 r. pojawiły się u niej jednak silne bóle głowy, wymioty i drętwienie kończyn. Od tamtej pory stan mojej córki pogarszał się z dnia na dzień. Została objęta opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że Paulinka ma wodogłowie. Ma założoną zastawkę komorowo-otrzewną. W wyniku przeprowadzonej biopsji mózgu stwierdzono Neurosarkoidozę. Paulince podano serię leków (sterydy, antybiotyk, immunoglobuliny), które nie przyniosły rezultatów.

W kolejnym badaniu rezonansu magnetycznego stwierdzono nowe zmiany chorobowe w mózgu. Od lutego 2014 roku, Paulina regularnie co trzy tygodnie jeździ ze mną do Warszawy na podanie pulsów z cyklofosfamidu (chemia). Ma za sobą do tej pory już 10 podań leku. W czasie podawania leku Paulina bardzo cierpi. Odczuwa mdłości, bóle głowy, kręgosłupa.

Musi także zażywać wiele leków osłonowych z racji dalszego przyjmowania sterydów, a także przeciwbólowych, jako że skarży się na silne bóle, których przyczyna niestety na razie pozostaje nie rozpoznana.

Aby jednak mogła normalnie funkcjonować potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, leczenie oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Samotnie wychowuję trójkę dzieci, od 2011 r. nie pracuję ze względu na stan zdrowia Paulinki. Koszty leczenia i rehabilitacji przekraczają moje możliwości finansowe.

Mama Pauliny – Anna Jabłońska

woj. kujawsko-pomorskie

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Paulinę prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Pauliny Jabłońskiej”.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Pauliny i jej mamy.

Możesz pomóc rozpowszechniając ulotkę z apelem

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony