Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Sara Bautembach

Sara_BautenbachSara (woj. kujawsko-pomorskie) urodziła się w 1999 r. Pilnie potrzebuje pomocy.

Córka od urodzenia choruje. W Centrum Zdrowia Dziecka przeszła dwie poważne operacje serca i przepukliny, a w ostatnich dnia przeszła przeszczep wątroby.

W serduszku operacyjnie naprawiono przewód aorty i dzięki powolnej, systematycznej rehabilitacji stopniowo zaczyna ono pracować równiutko i wydajnie, chociaż wciąż trzeba na nie chuchać i dmuchać oraz wspomagać drogimi lekami. Na szczęście, po zoperowaniu przepuklina również nie daje o sobie znać. Najgorzej było z wątrobą. Był przez nią utrudniony przepływ krwi, co uniemożliwiało jej normalną pracę. Wyniki badań były BARDZO złe. Wątroba nie oczyszczała organizmu z toksyn, więc organizm był powoli zatruwany. Wreszcie nadeszła wyczekiwana chwila i Sara mogła mieć przeprowadzony przeszczep. Była to bardzo poważna operacja, ale przede wszystkim ogromna niewiadoma. Dziś już wiemy, że wszystko przebiegło bez komplikacji i nowy organ działa bez przeszkód. Żeby zapewnić jego stabilność Sara jest do końca życia zdana na drogie leki immunosupresyjne (takie, które zapobiegają odrzutowi przeszczepu). Ich wartość przeraża rodziców dziewczynki, gdyż prowadząc skromne życie nie będą w stanie opłacać kuracji. To nie jest jednorazowy wydatek. Na zakup tych leków potrzebne będzie miesiąc w miesiąc prawie tysiąc złotych.

Pomimo ciężkiej choroby córka jest pogodnym dzieckiem, pomimo cierpień zawsze jest uśmiechnięta.

Sara w związku ze swoimi chorobami zażywa wiele lekarstw, oprócz tych związanych z przeszczepem. Od kilku lat jest też systematycznie rehabilitowana. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi poważnymi wydatkami, badania, szczepienia i lekarstwa, na które przy małych dochodach nas po prostu nie stać.

Sara ma rodzeństwo, więc domowe wydatki muszą wystarczyć nie tylko na opłaty w aptece, ale również na utrzymanie wszystkich domowników. Dlatego bardzo gorąco prosimy ludzi wrażliwego serca o pomoc, która uratuje nasze dziecko.

Rodzice Sary 

Przekaż 1%

Na platformie PomocSieLiczy.pl trwa zbiórka pieniędzy na ratowanie Sary. Pomóż:
https://pomocsieliczy.pl/target/view/99

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Sarę, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Sary Bautembach”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Sary i jej rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony