Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Wiktor Żyła

wiktor1

Wiktorek urodził się w 2009 r. z Zespołem Moebiusa, oddycha przez rurkę tracheostomijną, ma autyzm i padaczkę.
 
W 2013 r. wybudził się ze śpiączki, lecz nie odzyskał dawnej sprawności (aktualnie chodzi tylko z pomocą, ma duże problemy z koordynacją ruchową i podstawowymi czynnościami samoobsługowymi). Chłopiec jest jednak nieugięty i dzielnie walczy z przeciwnościami losu.
W lipcu 2017 r. udało się usunąć rurkę, dzięki czemu Wiktorek przez kilka miesięcy oddychał samodzielnie, niestety ostatnia operacja nie powiodła się i od kilku tygodni chłopczyk ma na nowo założoną tracheostomię.
 
Kolejna decyzja o jej wyjęciu będzie już o wiele trudniejsza; będzie wymagała wielospecjalistycznych konsultacji, być może również z lekarzami z zagranicy, co generuje ogromne koszty. Wiktor jest jednak zdeterminowany, by znowu zawalczyć o własny oddech, już dzisiaj pyta rodziców: “kiedy znowu pan doktor wyjmie rurę?”. Zadając to pytanie, choć nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, pyta faktycznie o to jaka będzie w przyszłości jakość jego życia, czy osiągnie samodzielność, czy będzie mu dane w końcu beztrosko bawić się z rówieśnikami, kąpać w basenie albo choćby wyjść na podwórko bez asysty mamy lub taty.
Bardzo prosimy o wsparcie w walce o zdrowie i poprawę jakości życia naszego syna.
Rodzice Wiktora

 


Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Wiktorowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr: 
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Wiktora Żyły”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Wiktora i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony