Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Wiktor Żyła

Wiktor Żyła

Wiktorek urodził się w 2009 r. z Zespołem Moebiusa, oddycha przez rurkę tracheostomijną, ma autyzm i padaczkę.

 
W 2013 r. wybudził się ze śpiączki, lecz nie odzyskał dawnej sprawności (aktualnie chodzi tylko z pomocą, ma duże problemy z koordynacją ruchową i podstawowymi czynnościami samoobsługowymi). Chłopiec jest jednak nieugięty i dzielnie walczy z przeciwnościami losu.
W lipcu 2017 r. udało się usunąć rurkę, dzięki czemu Wiktorek przez kilka miesięcy oddychał samodzielnie, niestety ostatnia operacja nie powiodła się i chłopczyk ma na nowo założoną tracheostomię. Lekarze postawili warunek: aby ponownie spróbować ją wyjąć, trzeba wcześniej wykonać wszystkie planowe operacje. Tu sprawa się komplikuje, ponieważ Wiktor ma coraz poważniejsze problemy z chodzeniem, wymaga rekonstrukcji stopy; może okazać się, że konieczne będzie leczenie wieloetapowe. W związku z ostatnią nieudaną operacją nogi, chłopca czekają prywatne konsultacje i prawdopodobnie kolejny zabieg, który odbędzie się już w prywatnej klinice. Niestety koszty kompleksowego leczenia ortopedycznego są bardzo wysokie… Dopóki go nie zakończymy, marzenie Wiktora o samodzielnym oddechu, oddala się.
 
Bardzo prosimy o wsparcie w walce o zdrowie i poprawę jakości życia naszego syna.
Rodzice Wiktora
 
Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Wiktorowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr: 

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Wiktora Żyły”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Wiktora i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony