Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Zofia Giernalczyk

ZosiaZosia urodziła się 18.10.2013 r. w Kaliszu ze zdiagnozowanym wodogłowiem i przepukliną oponowo-rdzeniową. Mimo regularnych wizyt i badań lekarskich, dopiero w 36 tygodniu ciąży okazało się, że istnieje zagrożenie  dla życia i rozwoju dziecka.

Już w pierwszej dobie swojego życia Zosia przeszła operację zamknięcia przepukliny i założenia zastawki odprowadzającej płyn mózgowo-rdzeniowy, która po kilku miesiącach musiała być wymieniona ze względu na awarię urządzenia. Porażenie nerwów w okolicy lędźwiowo-krzyżowej oprócz wiotkości nóg, co uniemożliwia chodzenie, spowodowało także konieczność cewnikowania dziecka co 3 godziny w celu zapobiegnięcia chorobom nerek i układu moczowego.

Od pierwszych miesięcy swojego życia Zosia pozostaje pod opieką specjalistów z zakresu: ortopedii, urologii, neurochirurgii, neurologii.

Ze względu na niedowład  nóżek córka jest systematycznie rehabilitowana. Ćwiczenia odbywają się dwa razy dziennie w domu wg wskazówek rehabilitantów, dwa razy w tygodniu metodą MDT-BOBATH (z dojazdem 25 km w jedną stronę) i dwa razy w miesiącu metodą Vojty (z dojazdem 25 km w jedną stronę). W ubiegłym roku Zosia została zaopatrzona w łuski ortopedyczne, koszty których NFZ pokrył tylko w 50%. Córka uczestniczy także w turnusach rehabilitacyjnych (letnich i zimowych), które mają na celu wzmocnienie mięśni nóg i podjęcie prób pionizacji dziecka.

Oprócz rehabilitacji (i dojazdu na nią) do stałych kosztów należą wydatki na lekarstwa związane z ochroną przeciwbakteryjną i na obniżenie ciśnienia w pęcherzu moczowym, cewniki, medykamenty związane z cewnikowaniem i higieną około cewnikową. Wszyscy specjaliści, pod opieką których jest moja córka Zosia, przyjmują w Poznaniu (ok. 120 km od naszego miejsca zamieszkania), co też pociąga za sobą koszty związane z dojazdem na kilkuminutowe kontrole.

Stąd apel o pomoc i nadzieja, że uzyskane wsparcie pozwoli mi wykorzystać wszystkie dostępne możliwości rehabilitacji i te, które pojawią się w przyszłości.

 Agnieszka Giernalczyk – mama Zosi

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Zosię, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Zosi Giernalczyk”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu dziewczynki i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony