Podopieczni

Na tej stronie prezentujemy informacje o Podopiecznych naszej Fundacji – obecnie jest to 163 dzieci (w tym rodzeństwa). Każde imię wraz z nazwiskiem dziecka to link prowadzący do informacji o jego historii, problemach, potrzebach, sytuacji rodzinnej i materialnej.

 

Wszelkie informacje zamieszczone na tej stronie pochodzą z wiarygodnych źródeł – od rodziców i opiekunów dzieci, są ponadto są potwierdzone dokumentacją medyczną oraz zweryfikowane przez naszą Fundację. Podopieczni Fundacji i ich rodziny wyrazili zgodę na ujawnianie swoich danych osobowych na tej stronie. Mogą być one wykorzystane jedynie do działań zgodnych z celami statutowymi Fundacji. Zarówno dane jak i wizerunki są zastrzeżone.

 

Wszyscy wymienieni na tej stronie podopieczni Fundacji aktualnie potrzebują wsparcia finansowego. Bardzo liczymy na Państwa darowizny i 1% od podatku. Kierując pomoc dla konkretnego dziecka prosimy pamiętać o wpisaniu w celach szczegółowych jego imienia i nazwiska. Środki przeznaczone zostaną na zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego, opłacenie zabiegów, transportu etc. Pamiętaj, że każda pomoc ma dla Nas ogromne znaczenie, dlatego wesprzyj Podopiecznych Fundacji już dziś.

 

Poza nimi, Fundacja udziela pomocy doraźnej. Wielokrotnie zwracają się do nas rodziny chorych dzieci z prośbą o sfinansowanie jedynie transportu, zakupu leków, innych środków medycznych itp. Często po wielomiesięcznym pobycie dziecka w szpitalu nie mają już pieniędzy na powrót do domu, telefon, jedzenie.

 

Trudno to sobie wyobrazić, ale nie są odosobnione przypadki, gdy od wielu dni jedynym pożywieniem rodzica czuwającego przy chorym dziecku jest chleb umoczony w zupie, którą dziecko dostaje w szpitalu.

 

Staramy się nie przechodzić koło tego obojętnie.

 

W zakresie posiadanych środków w pierwszej kolejności wspieramy zdeklarowanych Podopiecznych Fundacji, zatem licząc na nasze wsparcie dobrze jest “zapisać dziecko do Fundacji”.

 

 

Palkij Kamil

(Jaworzno) urodził się w 2006 roku, cierpi na chorobę mid-aortic syndrome

Aparin Makar

(Lwów, Ukraina)
urodził się w 2011 roku.
Zdiagnozowano nowotwór mózgu.

Arendarska Nela

(woj. lubuskie) urodziła się w 2014 r. Zdiagnozowano trisomię chromosomu X.

Babiarz Wiktoria

(woj. podkarpackie) urodziła się w 2008 r.Cierpi na kraniostenozę
– zespół Saethere-Chotzen.

Betka Marcel

(woj. kujawsko-pomorskie) urodził się w 2014 r. Jako wcześniak wymaga intensywnej rehabilitacji.

Bienias Viktoria

(woj. mazowieckie) urodziła się w roku 2013. Żylaki przełyku zagrażają jej zdrowiu.

Boguczyński Jakub

(woj. kujawsko-pomorskie) urodził się w 2000 r. Choruje na dystrofię mięśniową.

Bzdęga Wiktoria

(woj. wielkopolskie) ur. w 2008 r.
Zmaga się z ciężką chorobą metabolizmu.

Cieślak Jakub

(woj. mazowieckie) ur. w 2004 r.
To chłopiec cierpiący na autyzm i zaburzenia w rozwoju.

Czerniak Jerzy

(woj. lubuskie) ur. w 2010 roku.
Cierpi na autyzm. Ma opóźniony rozwój psycho-ruchowy.

Dąbrowski Ricardo

(woj. warmińsko-mazurskie) ur. w 2007r. Cierpi na hiperkinetyczne zaburzenia zachowań.

Dobrosz Milenka

(woj. mazowieckie) ur. w 2016 r. Cierpi na artogrypozę. Ma końsko-szpotawe nóżki.

Domosławska Róża

(woj. mazowieckie) urodziła się w 2010 r. Walczy o przywrócenie słuchu.

Dopierała Maciej

(woj. łódzkie)
urodził się w 2012 r. Cierpi na celiakię i epilepsję.

Drochak Sofija

(Ukraina)
urodziła się w 2011r. Ma nefroblastomę (raka) obu nerek.

Dul Daria

(woj. małopolskie) ur. w 2005 r. Cierpi na epilepsję, ma zniekształconą klatkę piersiową

Duszyński Michał

(woj. mazowieckie) ur. w 2011 roku. Niedowidzi, jest alergikiem i ma upośledzony słuch.

Dzikowska Karolina

(woj. mazowieckie) ur. w 2014 r.Po urodzeniu przeszła operację serduszka, ma Zespół Downa.

Fasolko Sofija

(Ukraina – dawne Kresy) ur. w 2006 r. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA

Filipek Adrian

(woj. małopolskie) ur. w 2004 r. Cierpi na padaczkę lekooporną i obustronny niedosłuch.

Fryder Aleksandra

(woj. podlaskie) urodziła się w 2013r. Cierpi min. na astmę oskrzelową i niedosłuch.

Giernalczyk Zofia

(woj. wielkopolskie) urodziła się w 2013 roku. Ma przepuklinę oponowo-rdzeniową

Ginibor Natalia

(woj. lubuskie) urodziła się w 2012 r. Cierpi na autyzm, albinizm i opóźnienie w rozwoju.

Gola Julia

(woj. podkarpackie) ur. 2018 r. Ma wodogłowie, przepukliną oponowo-rdzeniową.

Grębowiec Gabriela

(woj. lubelskie) ur. w 2003 r. Przyszła na świat z wrodzoną wadą serca.

Hajden Mick

(woj. śląskie) urodził się w 2007 r. Choruje na atopowe zapalenie skóry i Zespół Hiper IgE.

Gruszczyński Bartosz

(woj. mazowieckie)
urodził się w 2007 r. Cierpi na autyzm dziecięcy.

Janiec Natalia

(woj. podlaskie)
urodziła się w 2006 r. Cierpi na wrodzoną łamliwość kości.

Jewiarz Marcin

(woj. świętokrzyskie) ur. w 2010 r. Cierpi na stwardnienie guzowate narządów i epilepsję.

Jędracha Justyna

(woj. małop.) ur. w 1997 r.Wymaga opieki neurologicznej, kardiologicznej i okulistycznej.

Kaczor Przemesław

(woj. mazowieckie) ur. w 2003 r. Jest pod stałą opieką Poradni Neurologii i Epileptologii CZD.

Kaczyński Maciej

(woj. mazowieckie) ur. w 2008 r. Zmaga się z chorobą genetyczną – Zespołem Emmanuela.

Kajdzik Alicja

(woj. śląskie) ur. w 2008 r. Zmaga się z problemami neurologicznymi i ortopedycznymi.

Kalwat Aleksander

(woj. świętokrzyskie) ur. w 2012r.Ma obniżone napięcie mięśniowe i niedosłuch.

Karol Natan

(woj. zachodniopomorskie) urodził się w 2013 r. Żyje dzięki respiratorowi.

Karpik Kamil i Michał

(woj. lubelskie) urodzili się w 2005 r. Cierpią na dziecięce porażenie mózgowe.

Kasprowicz Maciej

(woj. lubelskie) ur. w 2005 r. Zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA)

Kłus Hubert

(woj. lubelskie) ur. w 2001 r.Cierpi na nieuleczalna neurologiczną chorobę Recklinghausene.

Knitter Tomasz

(woj. pomorskie) urodził się w 2009 r. Cierpi na genetyczną chorobę Reckinghansena.

Konopka Lenka

(woj. mazowieckie) ur. w 2011 r. Zmaga się z problemami po zamartwicy okołoporodowej.

Kowalczyk Kamila

(woj. mazowieckie) ur. w 2002 r. Cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy–Zespół Retta.

Kowalski Kamil

(woj. kujawsko-pomorskie) urodził się w 2005 r. Cierpi na Zespół Wolfa-Hirschhorna.

Kowol Bartek

(woj. lubuskie ) Urodzony w 2011 r. Cierpi na Zespół Allana-Herndona-Dudleya.

Krawiec Sebastian

(woj. śląskie) ur. 2015 r. ma zdiagnozowany autyzm nisko funkcyjny

Król Andrzej

(woj. zachodniopom.) ur. w 2000r. Cierpi na mózgowe porażenie i zanik mięśni.

Krzeczkowski Jakub

(woj. war-maz) ur. w 2004 r. Walczy z następstwem wypadku komunikacyjnego.

Krztoń Miłosz

(woj. podkarpackie) urodził się w 2017 r. Cierpi na genetyczną chorobę (achondroplazja).

Krzyżaniak Jakub

woj. dolnośląskie) ur. w 2007 r. Chłopiec niepełnosprawny psychoruchowo i niedowidzący.

Kucharenko Sofija

(woj. śląskie)
urodzona w 2003 r. Cierpi na padaczkę lekooporną.

Kurlit Laura

(woj. małopolskie) ur. w 2012 r. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie.

Lenkevich Daniel

(woj. mazowieckie)
urodził się w maju 2016 r. Ma chore serduszko.

Lipniacka Natalia

(woj. lubelskie) uradziła się w 2003 r. Cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe.

Maleszewski Artur

(woj. mazowieckie) ur. w 2010 r. Cierpi na epilepsję i Mózgowe Porażenie Dziecięce

Melańczuk Daria

(woj. zachodniopomorskie) ur. w 1996 r. Cierpi na chorobę nowotworową kości.

Michalska Julia

(woj. kujawsko-pomorskie) ur. w 2009 r. Ma problemy z rozwojem oraz ze wzrokiem.

Michałowska Ania

(woj. wielkopolskie) ur. w 2000 r. Ma poważne schorzenia – nie widzi.

Michałowska Kasia

(woj. lubuskie) ur. w 2004 r. Choruje na bardzo rzadką chorobę „Zespołu Beana”

Mielczarek Lilianna

(woj. śląskie) ur. w 2017r. Ma wiotkie ciałko i problemy z układem moczowym.

Mielczarek Wojtek

(woj. lubuskie) urodził się w 2013 roku. Cierpi na autyzm, atopowe zapalenie skóry.

Miśkiewicz Emilia

(woj. świętokrzyskie) ur. w 2011 r. Cierpi na liczne, poważne schorzenia.

Mroczek Ksawery

(woj. wielkopolskie)
urodził się w 2014 r. Ma szpotawość obu nóżek.

Mróz Oskar

(woj. mazowieckie)urodził się w 2009 roku. Jest niepełnosprawny ruchowo i intelektualnie.

Murek Nikodem

(woj. dolnośląskie) urodził się w 2007 r. Dochodzi do zdrowia po rodzinnym przeszczepie wątroby.

Naworski Fabian

(woj. wielkopolskie) urodził się w 2013 r. Cierpi na choroby układu moczowego.

Niemczyk Dawid

(woj. dolnośląskie) urodził się w 2008 r. Choruje na Zespół Aspergera.

Niemczyk Rafał

(woj. dolnośląskie) urodził się w 2010 r. Choruje na Zespół Aspergera.

Nieścioruk Julia

(woj. lubelskie) ur. w 2011 r. Od urodzenia operowana, wymaga rehabilitacji ruchowej.

Nowakowski Jakub

(woj. mazowieckie)
urodził się w 2003 r. Ma Zespół Aspergera.

Opala Kamil

(woj. świętokrzyskie) ur. w 2008 r. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Opas Tomek

(woj. wielkopolskie) urodził się w 2012 r. Chłopczyk z porażeniem mózgowym

Openchowski Mikołaj

(woj. pomorskie), urodził się w 2017 r. Cierpi na autyzm i opóźnienie w rozwoju.

Owczarz Adaś i Janek

(woj. podkarpackie) ur. się w 2012r. Powikłania po przedwczesnym przyjściu na świat.

Owsik Julia

(woj. mazowieckie) ur. się w 2016 r. Ma zespół Downa, chore serduszko.

Paczuska Weronika

(woj. mazowieckie) ur. się w 2010 r. Przyszła na świat jako wcześniak z poważnymi schorzeniami.

Pajestka Dawid

(woj. śląskie) ur. się w 1996r. Zmaga się z rzadką i ciężką chorobą.

Pankowski Lorenzo

(woj. warmińsko-mazurskie) ur. się w 2014 r. Cierpi na atopowe zapalenie skóry.

Perliński Mikołaj

wielkopolskie) ur. się w 2010r. Ma mózgowe porażenie dziecięce. Jest po operacji serduszka

Pewny Marcel

(woj. lubuskie)
urodził się w 2001 r. Choruje na Zespół Ehlersa-Danlosa.

Pietrzykowska Kaja

(woj. mazowieckie) ur. się w 2000r. boryka się z chorobą Klippla Trenaunaya Webera

Piorun Iwona

woj. podkarpackie)
urodziła się w 1998 r. Cierpi na Zespół Wolframa.

Piorun Magdalena

(woj. podkarpackie)
urodziła się w 1995 r. Cierpi na Zespół Wolframa.

Pochwatka Lena

(woj. lubelskie) ur. się w 2010 r. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Podleśna Agatka

wielkopolskie) ur. się w 2011r. Ma wodogłowie, padaczkę i nóżki końsko-szpotawe.

Retelewski Tymoteusz

(woj. mazowieckie) ur. się w 2014 roku. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Rępalski Jakub

(woj. mazowieckie) ur. się w 2012r. Cierpi na stwardnienie guzowate, ma duży niedosłuch.

Rogala Basia

(woj. mazowieckie) ur. się w 2017r. ma kłopoty z oddychaniem i połykaniem.

Rowiński Igor

(woj. małopolskie) ur. się w 2015r. Przeżył zamartwicę okołoporodową.

Salachna Sebastian

(woj. dolnośląskie) ur. się w 2009r. Ma rozszczep kręgosłupa. Konieczna jest operacja nóżek.

Salik Brajan

(woj. pomorskie) urodził się w 2013 r. Przeszedł operację nóżek, teraz musi nauczyć się chodzić.

Alex Sierakowski

(woj. mazowieckie) ur. się w 2020r. Jako wcześniak z niedosłuchem, wadą serca i cytomegalią.

Smolak Brajan

urodził się w 2012 roku.
Jako pięciolatek przeszedł udar mózgu.

Sobota Julia

(woj. lubelskie) ur. się w 2008 r.Z powodu łysienia plackowatego utraciła wszystkie włoski.

Sokołowska Oliwia

(woj. lubelskie) ur. się w 2012r. Ma wrodzoną wadę serduszka, epilepsję.

Stróżyk Martyna

(woj. świętokrzyskie)
ur. się w 1998r. Przyszła na świat z jedną nerką.

Studziński Tomek

(woj. pomorskie )
ur. się w 2000r. Opóźnienie rozwoju fizycznego.

Suski Patryk

(woj. mazowieckie)
ur. się w 2008r. Po operacji guza mózgu.

Syperek Wojciech

(woj. mazowieckie)
urodził się w 2014r. zmaga się z autyzmem

Szplit Tomasz

(woj. świętokrzyskie) urodził się w 2006 roku.
Cierpi na autyzm.

Szpręglewski Igor

(woj. kujawsko-pomorskie) ur. się w 2011r.
Cierpi na autyzm.

Sztęgierski Piotr i Kacper

Piotruś ur. 2013r. ma torbiel mózgu, Kacper ur. 2014r. wodniaka jąderek.

Śliwa Kacperek

(woj. małopolskie) ur. w 2020r. ma zdiagnozowaną atrezje dróg żółciowych

Świetlicki Patryk

(woj. dolnośląskie) urodził się w 2001 r. Od urodzenia cierpi na niewydolność nerek i wadę serca.

Tomaszewska Wiktoria

(woj. wielkopolskie) ur. się w 2007r. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Trzeciakiewicz Kacper

(woj. podkarpackie) ur. się w 2015r. Cierpi na chorobę genetyczną zwaną Ahondroplazją

Urbaniak Tadeusz

(woj, dolnośląskie)
ur. się w 2011 r.
Cierpi na epilepsję.

Urbański Oskar

(woj. wielkopolskie)
ur. się w 2008 r. W wieku dwóch lat stracił słuch.

Wasilewska Eliza

(woj. dolnośląskie) ur. się w 2002 r. Jest po przeszczepie nerek. Wciąż wymaga opieki medycznej.

Wetoszka Julia

(woj. lubelskie) ur. się w 2010 r. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Wieczorek Maksymilian i Franciszek

(woj. mazowieckie) ur. w 2007 i 2017r. zmagają się z problemami neurologicznymi

Wieczorkowski Patryk

(woj. mazowieckie)
ur. się w 2010r.
Cierpi z powodu fenyloketonurii.

Wiertel Franio

(woj. śląskie)
ur. się w 2012r.
Bezdech senny zagraża jego życiu.

Wiśniewska Maja

(woj. kujawko-pomorskie) ur. się w 2004r. Ma uszkodzony staw biodrowy.

Wrona Maksymilian

(woj. lubelskie) ur. się w 2011r. Cierpi z powodu genetycznego Zespołu niedoboru IgE1.

Wróbel Weronika

(woj. lubuskie) ur. się w 1998r.
Ma rozczep kręgosłupa i chore nerki.

Zarzecki Marcel

(woj. mazowieckie) ur. się w 2013 r. Ma nowotwór neuroblastyczny kręgosłupa.

Żyła Wiktor

(woj. małopolskie) ur. się w 2009r. Ma Zespół Möbiusa, ma czterokończynowy niedowład.

Buksalewicz Krystian

(woj. lubuskie) ur. w 1996 r. Walczy z następstwem po wypadku komunikacyjnym.

Elazyan Luiza

(woj. mazowieckie) urodziła się w 1997 r. Ma wrodzoną wadę układu moczowego.

Grabiec Mateusz

(woj. małopolskie)
urodził się w 1999r. Zmaga się z chorobą genetyczną.

Bracia Grzyb

Bracia Grzyb – ur się w 1995 r.(woj. mazowieckie) bracia cierpią na liczne schorzenia

Iskhakov Israil

(woj. mazowieckie) urodził się w 2011 r.cierpi na siatkówczaka obuocznego.

Jabłońska Paulina

(woj. kujawsko-pomorskie) ur się w 1999 r.Ma wodogłowie oraz cierpi na neurosarkoidozę.

Jagaczewskie Amelia i Kinga

(woj. warmińsko-mazurskie) ur się w 2008 r.Bliźniaczki cierpiące na mózgowe porażenie dziecięce.

Kamiński Damian

(woj. mazowieckie) urodził się w 2009 r.Autystyczny chłopiec cierpiący na napady agresji.

Karczmarczyk Maciej

(woj. śląskie) ur się w 2000 r. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zespół Apsergera.

Kaźmierczak Dominik

(woj. warmińsko-mazurskie) urodził się w 2001 r.Chłopiec przeszedł przeszczep wątroby.

Kłosek Kamila i wiktoria

(woj. mazowieckie) ur się w 2008 r. Siostry cierpią na choroby neurologiczne.

Kudryńska Joasia

woj. dolnośląskie) ur się w 2005 r.Jest dzieckiem autystycznym, potrzebuje różnorodnych terapii.

Kwaśniewska Julita

(woj. kujawsko-pomorskie) ur się w 2005 r.Cierpi na wodogłowie i padaczkę.

Łazewska Wiktoria

(woj. podlaskie) urodziła się w 2008 r.Cierpi na epilepsję.

Macias Paweł

(woj. lubuskie) ur się w2004 r.Ma poważne wrodzone wady sprzężone.

Majsterek Patryk

(woj. mazowieckie) ur się w1997 r.Cierpi na porażenie mózgowe z niedowładem rąk i nóg.

Lewandowski Rafał

(woj. dolnośląskie) ur się w2005 r.Autystyczny chłopiec pilnie potrzebujący terapii.

Marciniak Karolina

(woj. kujawsko-pomorskie) urodziła się w 2006 r.jest pod opieką aż 8 poradni specjalistycznych.

Moćko Milenka

(woj. świętokrzyskie) ur się w 2008 r. choruje na epilepsję i mózgowe porażenie dziecięce.

Nowakowski Maksymilian

(woj. mazowieckie) urodził się w 2007 r.Doświadczony jest przez wiele ciężkich chorób.

Pawlak Joanna

(woj. lubelskie) ur się w1995r. urodziła się jako 6-miesięczny wcześniak z dziecięcym porażeniem mózgowym,

Pietras Kamila

(woj. warmińsko-mazurskie) ur się w 1999r.Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Pietrzykowska Aleksandra

(woj. wielkopolskie) urodziła się w 2005 r.Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Pokrywka Ewa

(woj. dolnośląskie) urodziła się w 1995 r.Przyszła na świat z wadą serca, tzw. zespołem Fallota.

Polański Czarek

(woj. mazowieckie) ur się w2007r.Zmaga się z rzadkim zaburzeniem genetycznym – Zespołem Williamsa.

Przybyłek Bogumił

(woj. wielkopolskie) urodził się w 2000 r.Od urodzenia cierpi na poważną wadę wrodzoną mózgu.

Sidor Aleksander

(woj. mazowieckie) urodził się w 2006 r.Cierpi na mózgowe porażenie spastyczne.

Skonieczek Julia

(woj. pomorskie) urodziła się w 2004 r.Cierpi na poważną chorobę mitochondrialną.

Skwarski Kacper

(woj. warmińsko-mazurskie) urodził się w 2011 r.Jest chory na mukowiscydozę.

Stępniewski Czarek

(woj. mazowieckie) urodził się w 2004 r. Cierpi na niedosłuch i opóźniony rozwój psychoruchowy.

Stojkovska Dżenet

(woj. mazowieckie) urodziła się w 2009 r.Ma chore serduszko.

Styczyńska Magda

(woj. podkarpackie) ur się w1997r.Cierpi na porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym.

Sudak Wiktoria

(woj. mazowieckie) urodziła się w 1998 r.W 2009 roku zachorowała na zapalenie opon mózgowych.

Sularz Jakub

(woj. śląskie) ur się w2008r.Zmaga się z schorzeniami gastrologicznymi, laryngologicznymi, neurologicznymi.

Alan i Mikołaj Szczeszek

(woj. wielkopolskie) urodzili się w 2006 r.Bliźniacy dotknięci dziecięcym porażeniem mózgowym.

Wawrzyniak Szymon

(woj. łódzkie) urodził się w 2008 r.Chłopiec opóźniony pod względem psychoruchowym.

Szymon i Damian Wiatrowscy

(woj. dolnośląskie) Obydwaj chłopcy cierpią na choroby neurologiczne.

Wirkus Staś

(woj. kujawsko-pomororskie) urodził się w 2007 r.Ma poważną wadę serca oraz Zespół Downa.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane do faktur)

ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 15:00

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1%