Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Olaf Krasucki

OlafOlaf urodzony w czerwcu 2016 roku (woj. zachodnio-pomorskie) od kiedy przyszedł na świat z powodu licznych schorzeń „mieszka w szpitalu” wraz z mamą.  Ma stwierdzoną wadę rozwojową układu nerwowego (hipoplazja płatów czołowych ciała modzelowatego, dolnego robaka móżdżku). Diagnozowany jest w kierunku niedoboru odporności, zespołu genetycznego oraz  problemów przewodu pokarmowego. Aktualnie z powodu braku przyrostów masy ciała, pomimo karmienia przez zagłębnik dożołądkowy, żywiony jest pozajelitowo. Jest to wysokospecjalistyczna procedura medyczna, która umożliwia utrzymanie dziecka przy życiu i w ramach kontynuacji leczenia może być prowadzona w odpowiednich warunkach domowych przez osobę przeszkoloną.

Ponadto Olaf wymaga codziennych inhalacji i systematycznej rehabilitacji. Nie wiadomo jak długo pozostanie jeszcze w szpitalu, ale po wypisie będzie wymagał wielokierunkowej opieki wielu specjalistów, jak również troski i zaangażowania mamy w  proces leczenia i wychowania, ze względu na niepełnosprawność.

Karolina- mama Olafa:

Samotnie wychowuję Olafa i ze względu na trudne i skomplikowane warunki środowiskowe nie mogę liczyć na pomoc rodziców. Warunki mieszkaniowe rodziców, gdzie dotąd zamieszkiwałam są bardzo złe i nie zabezpieczają potrzeb zdrowotnych mojego dziecka, dlatego po wypisie ze szpitala nie możemy tam wrócić. Obecnie staram się o przydział mieszkania z zasobów gminy.

Nasza sytuacja materialna jest również bardzo trudna. Utrzymujemy się miesięcznie z kwoty około 700 zł.  Mam 18 lat i jeszcze uczę się. Ze względu na chorobę synka nie będę mogła w przyszłości podjąć zatrudnienia, dlatego obecnie ubiegam się o świadczenie pielęgnacyjne.

Długotrwały pobyt w szpitalach w Kaliszu i Szczecinie oraz  od października 2016 w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, z daleka od domu stanowi dla mnie duże obciążenie finansowe.

Wiem, że po wypisie ze szpitala koszty utrzymania rodziny oraz leczenia i rehabilitacji Olafa będą wymagały jeszcze większych  nakładów finansowych, dlatego każda nawet najmniejsza pomoc będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Dziękujemy za pomoc – Olaf z mamą.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Olafa prosimy o przekazanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie
organizacji pożytku publicznego Banku Millenium
nr.05116022020000000067633382

A także o przekazanie 1% zawsze z dopiskiem „Dla Olafa Krasuckiego”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony