Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Olaf Krasucki

OlafOlaf (woj. zachodnio-pomorskie) urodził się w czerwcu 2016 roku.

Od kiedy przyszedł na świat przez wiele miesięcy z powodu licznych schorzeń „mieszkał w szpitalu” wraz z mamą.  Ma stwierdzoną wadę rozwojową układu nerwowego (hipoplazja płatów czołowych ciała modzelowatego, dolnego robaka móżdżku). Cały czas diagnozowany jest w kierunku niedoboru odporności, zespołu genetycznego oraz  problemów przewodu pokarmowego. Przeszedł operację, która miała za zadanie ograniczyć refluks lecz powiodła się tylko częściowo. Dopiero kontynuacja leczenia przyniosła skutki. Z powodu braku przyrostów masy ciała, pomimo karmienia przez zagłębnik dożołądkowy, żywiony jest pozajelitowo. Jest to wysokospecjalistyczna procedura medyczna, która umożliwia utrzymanie dziecka przy życiu i w ramach kontynuacji leczenia może być prowadzona w odpowiednich warunkach domowych przez osobę przeszkoloną. Oczywiście Mama Olafa została przeszkolona, ale po wyjściu ze szpitala jest jedyną osobą, która może zapewnić prawidłową opiekę synkowi. Nie ma możliwości zostawić wnusia z Babcią, nawet gdyby jakimś cudem babcia dotarła do ich mieszkania. Tak – musiałby to być cud, gdyż Olaf mieszka tu, gdzie nie dochodzą żadne środki transportu publicznego. Jedyny dojazd bez własnego auta mają uczniowie gimbusem.

Olaf wymaga codziennych inhalacji i systematycznej rehabilitacji. Po wypisie ze szpitala nadal podlega wielokierunkowej opiece wielu specjalistów. Ze względu na niepełnosprawność potrzebuje również troski i zaangażowania Mamy w  proces leczenia i rehabilitacji.

Karolina- Mama Olafa:
Samotnie wychowuję Olafa i ze względu na trudne i skomplikowane warunki środowiskowe nie mogę liczyć na pomoc rodziców. Warunki mieszkaniowe rodziców, gdzie dotąd zamieszkiwałam są bardzo złe i nie zabezpieczają potrzeb zdrowotnych mojego dziecka, dlatego po wypisie ze szpitala nie mogliśmy tam wrócić. Obecnie uzyskałam przydział mieszkania z zasobów gminy. Tu, gdzie mieszkamy nie kursuje żadna komunikacja, więc kontakt z resztą świata mamy bardzo ograniczony. 

Nasza sytuacja materialna jest również bardzo trudna. Utrzymujemy się miesięcznie z kwoty około 2400 zł, z czego lwią część pochłaniają wydatki związane ze zdrowiem synka. Ze względu na chorobę Olafa nie mogę teraz i nie będę mogła w przyszłości podjąć zatrudnienia, dlatego jedyna nasza ostoja finansowa, to świadczenie pielęgnacyjne.

Długotrwały pobyt w szpitalach w Kaliszu i Szczecinie oraz  od października 2016 w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, z daleka od domu stanowił dla mnie duże obciążenie finansowe.

Wiem, że po wypisie ze szpitala koszty utrzymania rodziny oraz leczenia i rehabilitacji Olafa będą wymagały jeszcze większych nakładów finansowych, dlatego każda nawet najmniejsza pomoc będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Dziękujemy za pomoc – Olaf z mamą.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Olafa prosimy o przekazanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie
organizacji pożytku publicznego Banku Millenium
nr. 05116022020000000067633382

A także o przekazanie 1% – KRS 0000140007
zawsze z dopiskiem „Dla Olafa Krasuckiego”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony