Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Wiktor Żyła

wiktor1

Wiktorek (woj. małopolskie) niedawno skończył 6 lat.

Jest pogodnym i ciekawym świata chłopczykiem, którego krótkie życie, zostało bardzo mocno naznaczone cierpieniem. Urodził się bez oddechu, z niedotlenieniem okołoporodowym. Pierwszą poważną operację przeszedł już w drugiej dobie życia. Nigdy nie oddychał całkiem samodzielnie, do dzisiaj pomaga mu w tym rurka tracheostomijna. Jako maluszek był karmiony specjalnym cewnikiem wprost do żołądka.

U synka rozpoznano zespół Moebiusa, autyzm, padaczkę, skoliozę, zeza zbieżnego, wady w układzie kostnym kręgosłupa. Mimo tych wszystkich ograniczeń, dzięki systematycznej rehabilitacji, Wiktorek nauczył się jeść samodzielnie, chodzić, mówić, rozróżniać kolory, jeździć na rowerku biegowym. Po latach oddychania przez rurkę tracheostomijną, wreszcie można było ją usunąć. 

Niestety w sierpniu 2013 r. miał miejsce napad padaczkowy z bezdechem i utratą przytomności, po którym chłopczyk zapadł w śpiączkę. Wybudził się po miesiącu, jednak utracił wszystkie nabyte z trudem umiejętności: mówienia, chodzenia, połykania, a nawet utrzymywania głowy w linii ciała. Rehabilitację rozpoczęliśmy więc od początku.

Dzisiaj Wiktor znowu zaczyna chodzić samodzielnie, jednak ma jeszcze spore problemy z równowagą, jest uczniem klasy „0” i z powodzeniem uczy się czytać, pięknie mówi i komunikuje się na poziomie swojego wieku, przyjmuje stałe pokarmy. Nadal jednak wymaga pomocy w samoobsłudze – korzystaniu z toalety, karmieniu, ubieraniu, chodzeniu. Udało się wykonać dwie operacje krtani, jednak Wiktor nadal musi doskonalić połykanie płynów i pokarmów stałych, co wymaga długotrwałej pracy pod kierunkiem neurologopedy. W najbliższym czasie powinniśmy też wykonać pełnopłatny zabieg laserowej korekcji zeza.

Potrzeby finansowe są nadal ogromne. Pragniemy zebrać fundusze na terapię neurologopedyczną, która umożliwi Wiktorowi usunięcie tracheostomii i samodzielne oddychanie, rehabilitację ruchową oraz niezbędne do niej przyrządy a także na operację okulistyczną.

W naszej rodzinie wychowuje się trójka dzieci, z których dwoje potrzebuje szczególnego wsparcia w rozwoju – także siostra Wiktora wymaga oddziaływań terapeutycznych, choć w mniejszym zakresie niż brat. Pracuje tylko mąż. Koszty leczenia Wiktora przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego bardzo prosimy Państwa o wsparcie w działaniu na rzecz poprawy jakości życia syna.

Rodzice Wiktorka


Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Wiktorowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr: 
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Wiktora Żyły”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Wiktora i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony