Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Dawid Niemczyk

Dawid Niemczyk (woj. dolnośląskie) urodził się w 2008 r. ma zdiagnozowany zespół Aspergera.

Do tej pory rehabilitowałam syna samodzielnie, z pomocą refundowanych specjalistów i terapii. Udało mi się złagodzić u syna odruchy Palmara, ATOS i nauczyłam go przekraczać linię środkową ciała. Dzięki Treningowi Umiejętności Społecznych (TUS) Dawid docenił wagę kontaktu ze społeczeństwem – wcześniej nie kontaktował się zupełnie z otoczeniem. Dzisiaj kontaktuje się, ale nadal istnieje potrzeba nauki syna prawidłowych odruchów, zrozumienia systemu funkcjonowania społeczeństwa, ponieważ np. zupełnie nie rozumie, że ktoś już ma dość jego przydługiego monologu, albo że teraz trzeba wyjść, bo spóźnimy się na autobus, a nie rysować to, co mu akurat przyszło do głowy. Gdy bawi się z kolegami, bratem, zaczyna się śmiać i nie potrafi skończyć, pomimo że już mu się zabawa nie podoba, a śmiech spowodował zakrztuszenie lub wręcz wymioty, ewentualnie kończy zabawę agresją, np. odpychając kolegów. Trudno mu odnaleźć też różnicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością. Optometrystka stwierdziła u Dawida zaburzenie akomodacji oka. Neurolog, na podstawie badania EEG, stwierdził wyładowania w mózgu Dawida, dlatego uznał za konieczne wprowadzenie leków wyciszających w postaci Depakine Chrono 300.

Dawid, oprócz terapii refundowanych w postaci: integracji sensorycznej, socjoterapii, psychologa, wymaga również odpłatnej terapii optometrycznej, terapii odruchów, a także hipoterapii, dogoterapii, jak również turnusów rehabilitacyjnych i pobytu na Oddziale Dziennym we Wrocławiu oraz leków. Podjęłam również kroki w kierunku diagnostyki nadwrażliwości słuchowej i bilateralnej u Dawida, ponieważ jest ona wręcz zauważalna gołym okiem.

Dawid jest aktualnie pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci (psychiatra, neurolog, psychologowie), Ośrodka SAMARYTANIN Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie (integracja sensoryczna), Polskiego Związku Głuchych we Wrocławiu (neuroterapeuci), a także pod opieką poradni alergologicznej.

Zupełnie sama wychowuję Dawida i jego brata Rafała, który ma zdiagnozowane zaburzenie centralnego przetwarzania słuchowo-wzrokowego, hiperaktywną nadpobudliwość psychoruchową z deficytami koncentracji uwagi i nadmierną agresją, zespół Aspergera oraz dyslalię (zaburzenie mowy) i nietolerancję laktozy. Z uwagi na rodzaj niepełnosprawności Dawida, został on uznany przez PZON za samodzielnego, przez co nie otrzymuję na niego świadczenia pielęgnacyjnego. Jednocześnie nie jestem w stanie podjąć pracy, ponieważ zaburzenia zarówno Dawida, jak i Rafała mi na to nie pozwalają. Organizacja domowników, jak i normalne funkcjonowanie jest totalnie zakłócona przez Dawida, a dodatkowo sinusoida zachowań Rafała od zbytniej euforii, przez depresję, aż do szału agresji jest niewyobrażalnie zagęszczona i  niebezpieczna zarówno w domu, a tym bardziej w szkole. Dodatkowo, zachowanie Dawida bardzo drażniąco wpływa na Rafała, i na odwrót.

Dlatego bardzo proszę o udzielenie pomocy mojemu synowi, Dawidowi, poprzez wsparcie finansowe na: konsultacje ze specjalistami optometrystka, neuroterapeutami,  a także prowadzącymi trening umiejętności społecznych, hipoterapię, dogoterapię oraz turnusy rehabilitacyjne i leki.

Serdecznie dziękuję, mama Dawidka.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Dawidowi, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Dawida Niemczyka”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony