Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Julia Nieścioruk

DSC_00412

Julka (woj. lubelskie) urodziła się w 2011 r. W pierwszej dobie życia trafiła do Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka z objawami niedrożności przewodu pokarmowego.

Usunięto zmieniony martwiczo środkowy odcinek jelita cienkiego, stworzono ciągłość przewodu pokarmowego, pozostawiając całe jelito grube z zastawką Bauchina. Wkrótce u Julki wystąpiły objawy tzw. zespołu krótkiego jelita co spowodowało konieczność przewlekłego częściowego żywienia pozajelitowego przez założony w tym celu cewnik Broviaca. Julka została zakwalifikowana do programu domowego żywienia pozajelitowego a mamę przeszkolono w przygotowywaniu mieszaniny żywieniowej, zmianie opatrunków przy cewniku, podłączaniu i odłączaniu żywienia pozajelitowego.

W 2012 roku Julcia przeszła kolejną operację zamknięcia kanału kręgowego, gdyż wykryli przepuklinę oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowym tzw. Rozszczep kręgosłupa, leczenie operacyjne również odbyło się W Centrum Zdrowia Dziecka w Klinice Neurochirurgii w Warszawie.

U dziewczynki zdiagnozowano także obecność pęcherza neurogennego, w związku z czym Julia wymaga stałej kontroli urologicznej, przyjmowania leków doustnie oraz cewnikowania pęcherza moczowego co 3 godziny z przerwą nocną. Z tego powodu dziewczynka często zapada na zakażenia układu moczowego, wymagające antybiotykoterapii.

Juleczka wymaga rehabilitacji neurologicznej w trybie ambulatoryjnym i stacjonarnym, ponadto kontroli żywieniowej, neurologicznej i ortopedycznej z przyczyn defektu stópek również korzysta z wkładek ortopedycznych zakupowanych z częstotliwością zgodną z tempem wzrostu stópek.

Wydatki związane z rehabilitacją, z której korzystama dziewczynka, również z Narodowego Funduszu Zdrowia jak i leczenia prywatnego, które kosztuje miesięcznie około 700 zł oraz zakupem leków, które są niezbędne przy antybiotykoterapii, przekraczają możliwości finansowe rodziny, gdyż jest konieczność również ostrożnego podchodzenia do żywienia dziewczynki. Rodzice co miesiąc muszą kierować się z córeczką do lekarzy specjalistów, którzy dbają o prawidłowe jej funkcjonowanie. Niestety dochodzą również dojazdy do Warszawy, od której dzieli Julię 200 km. Taki koszt własnym autem dochodzi do 300 zł, a doliczyć trzeba konieczność stawiania się do podstawowych poradni czy zajęć rehabilitacyjnych. Dziewczynka musi tam dojechać w ciągu tygodnia przynajmniej 3 razy, co to kosztuje następne 150 zł. Podliczając wydatki miesięczne w skali otrzymywanych świadczeń są minimalne w stosunku do potrzeb rodziny związanych z rehabilitacją, żywnością, rachunkami i opieką medyczną. Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w leczeniu.

Julii Mama Julii, Waleria Nieścioruk

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Julię prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze 
z dopiskiem: „Dla Julii Nieścioruk”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony